Home AKTUALITY Švýcarský FOSS oznámil konec. Své zastoupení měl i v České republice

Švýcarský FOSS oznámil konec. Své zastoupení měl i v České republice

Autor Eva Ulrichová

Privátní banka Union Bancaire Privée (UBP) oznámila, že ukončuje divizi FOSS pro poradenství bohatým rodinám. FOSS měl autorizovaného partnera i v České republice.

Poradenská služba pro rodiny s vysokou hodnotou čistého jmění ukončila svůj provoz. FOSS o tom informoval prostřednictvích svých webových stránek. V České republice byla jediným autorizovaným partnerem FOSS společnost Svěřenská správa s.r.o. Ukončením poradenské služby FOSS zaniká i mezinárodní spolupráce, která byla mezi švýcarskou FOSS a českou Svěřenskou správou již od roku 2017.

Co je FOSS?

Family Office Switzerland Servies (FOSS) byla poradenskou službou pro rodiny s vysokou hodnotou čistého jmění (HNW). Službu poskytovala švýcarská banka Union Bancaire Privée od roku 2014. Zakladateli FOSS jsou Jan Van Bueren a Thomas Ming, kteří mimo jiné přednášeli v roce 2017 na mezinárodní konferenci Trust & Wealth Management v Praze.

Nejednalo se o Family Office, ale nabízeli jsme poradenské služby pro Single Family Office a zprostředkovatelské služby pro Multi Family Office,“ popisuje FOSS Thomas Ming. V rámci Single Family Office FOSS poskytoval bohatým rodinám poradenství při vytváření vlastní rodinné kanceláře. „Hlavní výhodou při využívání Family Office je ucelený přístup ke správě majetku. Tato služba se nesoustředí pouze na investice, ale i na ostatní potřeby klientů,“ vysvětluje Jan Van Bueren a dodává: „takovou potřebou může být např. správa nemovitostí, filantropie či private equity investice, a to vše můžete klientovi nabídnout pod jednou střechou, místo toho, aby musel chodit k pěti různým poradcům a k pěti různým poskytovatelům.“

PODÍVEJTE SE NA ROZHOVOR S THOMASEM MINGEM, SPOLUZAKLADATELEM FOSS, O SLUŽBÁCH SINGLE A MULTI FAMILY OFFICE

Union Bancaire Privée (UBP)

UBP je švýcarská privátní banka se sídlem v Ženevě. Banku založil v roce 1969 Edgar de Picciotto.  Banka poskytuje privátní poradenství a Wealth Management – správu bohatství jedincům a rodinám s vysokou hodnotou čistého jmění. I po konci poradenské služby FOSS bude banka nadále rozvíjet služby pro bohaté rodiny a jejich Family Offices – rodinné kanceláře.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články