Home Řízení rodinySpráva rodiny Rodinné firmy, vášně českých podnikatelů i život expata. Vychází nový Wealth Magazín – Premium

Rodinné firmy, vášně českých podnikatelů i život expata. Vychází nový Wealth Magazín – Premium

Autor Eva Ulrichová

Právě vychází nejnovější číslo časopisu Wealth Magazín – Premium. Desáté číslo tištěného a digitálního časopisu přináší rozhovory českého byznysu i názory českých a zahraničních expertů. S kulatým číslem přicházíme hned s několika novinkami. Přinášíme vám malou ochutnávku toho, co se v novém vydání můžete dočíst.

Wealth Magazín – Premium je časopis určený pro rodinné firmy, NextGen, úspěšné podnikatele, Family Offices a další experty v oboru. To je zřejmé již coverem, na kterém tentokrát uvidíte zakladatela a majitele nadnárodní rodinné firmy LASVIT, Leona Jakimiče, s dcerou Leou. Leon se v rozhovoru rozpovídal nejen o motivaci založit v Česku sklářskou firmu, ale také o její budoucnosti v rukou rodiny a dalších generací. „Děti budou hlavně dobrými správci majetku,“ podotkl k nástupnictví v rodinné firmě. Sám Leon je však několikátou generací sklářů, například jeho prababičkou byla Marie Svárovská z české větve rodu Swarovski. Firmou Lasvit pak Leon Jakimič navázal na dlouholetou rodinnou tradici.

Nová rubrika Od byznysu k vášni se tentokrát věnuje jihoafrickým vínům

Jednou z novinek desátého vydání je rubrika Od byznysu k vášni. Tentokrát se s námi podělili dva čeští podnikatelé o jejich vášeň k jihoafrickým vínům. Zdeněk Bínek, zakladatel a majitel IT a softwarové firmmy Zebra Systems, a Miroslav Fribert, zakladatel a majitel PR agentury Myr Communications, se rozhodli spojit své síly, zkušenosti s jejich koníčkem. Společně pak založili firmu Zebra Wines, jejíž cílem je dovoz kvalitních jihoafrických vín do České republiky.

Dovážíme pouze taková vína, která jsme sami vyzkoušeli přímo na místě. Máme to propojené s prostředím, se zážitkem. Víno prodává příběh. Známe příběhy tamních vinařství, ale i náš zážitek s každým tím vínem je samostatným příběhem,“ sdělil Zdeněk Bínek. V rozhovoru oba podnikatelé pak vyprávěli o tom co je dovedlo do Jižní Afriky nebo jaké příběhy na vinařské cestě zažili.

Zdeněk Mihalco, ředitel Nadace Via, nejen o správě nadace a nadačního kapitálu

V rámci rozhovorů opět nevynecháváme ani oblast filantropie. V aktuálním vydání se dočtete rozhovor se Zdeňkem Mihalcem, který již pátým rokem vede Nadaci Via. „Nadace nejsou pouze neziskovou organizací. Pomáhají spravovat dary donorů a investovat je za dobročinným účelem,“ popsal Zdeněk účel nadací. V rozhovoru se dále podělil o vlastní zkušenosti s dárcovstvím i ty, které získal jako ředitel Nadace Via, popsal stav české filantropie i inspiraci ze zahraničí a prozradil filantropické plány do budoucna.

Jsem expat o českých podnikatelích a investorech v zahraničních destinací

Další novinkou je rubrika Jsem expat. V desátém vydání se o své zkušenosti s přemístěním podělil bývalý spolumajitel eshopu Econea.cz, Pavel Milan Černý. Po prodeji podílu ve firmě se na konci roku 2022 s rodinou přestěhoval na portugalský ostrov Madeira. V rozhovoru mluvil například o tom, co vše je potřeba zajistit, když se stěhujete na Madeiru, i jaké rozdíly skýtá život na Madeiře oproti tomu českému.

Ostrovní život, a zvlášť tento v jihoevropském stylu, je mnohem víc o „slow“, než jak jsme byli zvyklí. Ale pro to jsme sem jeli. Zpomalit. Věnovat se životu samotnému. Úplně to k tomu zve,“ popsal Pavel Černý.

Alfons Thöny poskytuje zahraniční přístup k wealth managementu

Poslední rozhovor je s Alfonsem Thönym, který již téměř 40 let působí jako partner v lichtenštejnské společnosti Salmann Investment Management. V rozhovoru popsal jeho zkušenosti se službami wealth management v Lichtenštejnsku i jeho vlastní investiční strategie. „Většina našich klientů upřednostňuje vyváženou, dlouhodobou investiční politiku,“ prozradil Alfons a upřesnil také běžnou skladbu investičního portfolia.

Názory expertů

Opět jsme se několika českých expertů zeptali na jejich názory v oblasti wealth management, wealth palnning a family governance. Tentokrát jsme se zaměřil na daně, vstup investora do podniku nebo komunikaci.

 • Jak na vstup investora do firmy? To přiblížili Jan Rada, advokát a společník v radeals, Jiří Černý, partner a advokát v Talers, a interim manažerka Jana Dronská.
 • Jaký je rozdíl mezi daňovým plánováním a daňovou optimalizací? Na to odpovídali Vladimír Hejduk (Rowan Legal), Zenon Folwarczny (BDO) a Kateřina Novotná (Deloitte).
 • Jak na komunikaci o bohatství a řešení sporů v rodině, radili Jiří Hnilica (Centrum pro rodinné firmy), Radek Drnovský (Edutica) a Diana Lokajíčková (mediátorka a advokátka).

Články z oboru wealth management, wealth planning, family governance a life management

V červnovém vydání naleznete také další články z oboru, ať již se jedná o analýzy českých investičních nemovitostí nebo o tipy na skvělou dovolenou. Co vše naleznete se můžete dočíst v obrázku níže.

Očima osobností

V rubrice OČIMA OSOBNOSTÍ jsme se v aktuálním vydání zaměřili na současné majitele a zakladatele rodinných podniků a ženy investorky:

 • OČIMA ZAKLADATELŮ. Tří majitelů a zakladatelů rodinných firem jsme se zeptali na otázku „Co je pro Vás výzvou při předávání rodinného podniku?“ Odpovídali Daniel Jelínek (JELÍNEK – výroba nábytku), Jaromír Tomšů (Satturn holešov) a Libor Musil (LIKO-S).
 • OČIMA INVESTOREK. České investorky a podnikatelky – Ivona Butcher (Beire), Jana Brodani (AKAT ČR), Vladimíra Činčurová (LUMUS Investment Collective)

Experti radí

V rubrice experti radí se pak dva čeští profesionálové v oboru správy (rodinného) bohatství podělili o jejich rady v tématech:

 • Téma „Dimenze bohatství v majetkové strategii rodiny“ popsal Pavel Kolář, řídící partner a wealth advisor v české společnosti Multi Family Office.
 • Jak na tvorbu rodinné investiční strategie v článku rozebíral David Novotný, senior relationship manager v Conseq.

Desáté číslo Wealth Magazín – Premium vyšlo 17. června

Foto: Redakce

Zakoupit si můžete předplatné tištěného i digitálního vydání

Výtisk tohoto vydání Wealth Magazín – Premium si pořídíte již za 300 Kč včetně DPH a poštovného po České republice.

V případě zakoupení ročního předplatného Wealth Magazín – Premium ušetříte 200 Kč ročně! Roční předplatné je v ceně 1.000 Kč včetně DPH a poštovného po České republice a obsahuje všechny kvartální výtisky roku 2024 doručené na vaši adresu a přístup k digitálnímu vydání časopisu.

>>KOUPIT VÝTISK NEBO PŘEDPLATNÉ<<

Máte zájem pouze o digitální předplatné?

Od červnového vydání si můžete předplatit pouze digitální přístup k časopisu. Cena předplatného je 600 Kč včetně DPH / 4 výtisky.

Cena zahrnuje:

 • Neomezený přístup k předplacenému digitálnímu časopisu Wealth Magazín – Premium (4 vydání)
 • Přístup k prémiovému obsahu jako člen Wealth Clubu
 • DPH 12 %
 • Zvýhodněné vstupy a pozvánky na vzdělávací akce a konference

Cena digitálního předplatného je 600 Kč včetně DPH / rok.
  * pole označená hvězdičkou jsou povinná

  Přečtěte si Všeobecné Obchodní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů.


  Děkujeme partnerům vydání:

  Co je to Wealth Magazín – Premium?

  Wealth Magazín – Premium je kvartální tištěný časopis s exkluzivními tématy a inspirací pro české a slovenské rodinné firmy, nastupující generaci „NextGen“, úspěšné podnikatele, movité / kvalifikované investory nebo jejich zástupce a experty z řad Family Offices, Wealth Managerů a dalších privátních poradců. Od roku 2024 je Wealth Magazín – Premium dostupný pouze předplatitelům a členům exkluzivního Wealth Club Premium

  Související články