Home WEALTH MANAGEMENTSpráva majetku Znovuzrození Bitcoinu: Překonal hranici 39.000 USD

Znovuzrození Bitcoinu: Překonal hranici 39.000 USD

Autor Redakce

Po dlouhodobém poklesu Bitcoin zase roste. Pomalý růst začal po vyjádření Elona Muska, že Tesla bude přijímat kryptoměny. A k Muskovi se přidali další příznivci měny 21. století.

V posledním měsíci investoři do největší kryptoměny strádali – Bitcoin zaznamenal výrazný pokles. Na přelomu dubna – května tohoto roku dosáhl hodnoty rekordních 65.000 USD, v červnu jeho cena spadla pod hranici 30.000 amerických dolarů. Zdá se však, že nejznámější kryptoměna se vrací na vrchol.

Zatímco investoři do Bitcoinu v posledních týdnech plakali, šanci zaznamenali ti vyčkávající. Pokles Bitcoinu byl ideálním načasováním pro ty, kteří plánovali kryptoměnu dobýt. A kdo tak učinil, udělal dobře. Hodnota Bitcoinu už téměř týden pomalu roste, za posledních několik hodin dokonce skočila o více než 4.000 USD, dokazuje graf Coindesk.com.

Zdroj: Coinbase.com

Co stojí za růstem hodnoty Bitcoinu?

Za vzestup Bitcoinu mohou velké světové společnosti. Tato kryptoměna mírně vzrostla po tom, co si Elon Musk opět rozmyslel, že Tesla bude přijímat kryptoměny. Důvodem dle serveru CNBC je, že těžba kryptoměn přejde na obnovitelné zdroje. Tentokrát v tom však nezůstal sám. Novou kryptoměnou se dle CNBC momentálně zabývá i Twitter. Vše nasvědčuje tomu, že platby novou virtuální měnou přidá i globální internetový obchod Amazon.

ČTĚTE TAKÉ: VÍTE, JAK ZDANIT PŘÍJEM Z KRYPTOMĚN?

Vzestupu Bitcoinu pomohly také ustupující obavy z energeticky náročné těžby kryptoměn, což v dnešním společensky odpovědném světě bylo jedním z činitelů poklesu kryptoměny. Zda bude Bitcoin opět trhat rekordy, je ve hvězdách.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články