Home AKTUALITY Chcete Bitcoin? Navštivte burzu!

Chcete Bitcoin? Navštivte burzu!

Autor Eva Ulrichová

Středa 14. dubna 2021 je výzamným dnem pro příznivce kryptoměn. Na burzu NASDAQ vstoupila kryptosměnárna Coinbase.

V uplynulém týdnu se na burzovním trhu objevila novinka: kryptosměnárna Coinbase vstoupila na bruzu NASDAQ. Co-founder a CEO Coinbase, Brian Armstrong, prostřednictvím otevřeného dopisu na webu společnosti vzkázal, že se jedná o milník. Proč? Coinbase tím zahájila cestu za svým cílem, a to zvýšit ekonomickou svobodu ve světě. Sám však upozornil, že k naplnění jejich vize je čeká ještě spousta práce.

To není vše. Coinbase na „nový trh“ vešla s plným nasazením a rovnou si zvolila vcelku vysokou pozici. Dle Wall Street Journal Coinbais vstupovala na NASDAQ s Deputem ve výši 250 USD za akcii. Slavná burza však asi nebrala v potaz stoupající popularitu Bitcoinu. Coinbase den uzavírala na 328.28 USD za akcii. Kryptosměnárna díky tomu trhala rekordy a svým tržním stropem ve výši 85,8 mld. USD překonala i některé známé společnosti.

Co může být důvodem vysokého růstu akcií?

V posledním roce zažila nejznámější kryptoměn Bitcoin svůj pomyslný vrchol. Cena Bitcoinu překonala 1 milion Kč a nad milionovou hranicí se drží i po nešťastném víkendu, kdy jeho hodnota významně klesla.

Coinbase sází na příběh – technologické start-upy touží po příběhu a touží po myšlence růstu. Bitcoin a kryptoměny obecně tuto „story“ přináší. Obzvláště v posledním roce dle odborníků důvěra ve finanční instituce klesla. A ne o málo. Bitcoin, co by nová virtuální měna, s sebou nese naději. A perspektivu novodobé měny, jak se někteří shodují. Zástupci Coinbase se pravděpodobně zamysleli nad myšlenkou „jaká je nejjednodušší cesta pro směnu dolaru a kryptoměny?“. Ano, odpověď je na burze! Této „nejjednodušší cesty“ také využilo mnoho investorů, čímž akcie Coinbase rostly.

Malé doplnění příběhu. Coinbase na burzu NASDAQ vstoupila s nickem $Coin a mottem „It’s only beginning“ (To je pouze začátek).

JAK SE DANÍ KRYPTOMĚNY? ČTĚTE NÁZOR ODBORNÍKŮ!

Co je Coinbase?

Coinbase je elektronická směnárna pro směnu kryptoměn. Společnost byla založena v roce 2012 a jejím cílem bylo (a je) umožnit komukoliv a kdekoliv odesílat či přijímat Bitcoiny. Jinými slovy, aby kdokoliv a kdekoliv mohl obchodovat s touto slavnou kryptoměnou.

Aktuálně se Coinbase dle slov jejich zástupců pokouší budovat tzv. kryptoekonomii. Dle některých zdrojů se jedná o největší kryptosměnárnu světa. Coinbase sama na svém webu uvádí, že se ke Coinbase připojilo již přes 56 milionů ověřených uživatelů z více než 100 různých států. Platforma má pod sebou aktiva v hodnotě 223 miliard USD.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články