Home AKTUALITY ORBIT Capital prostřednictvím podfondu Conseq Venture Debt poprvé investuje do zahraniční firmy

ORBIT Capital prostřednictvím podfondu Conseq Venture Debt poprvé investuje do zahraniční firmy

Autor Redakce

ORBIT Capital prostřednictvím svého podfondu Conseq Venture Debt realizuje další transakci. Poté, co v loňském roce poskytl dluhové financování hvězdám domácí fintechové a e-commerce scény, společnostem Twisto a rohlik.cz, tentokráte se neomezil hranicemi a posílá 2,5 mil. EUR do předního evropského technologického hráče LetsBuild.

Firma původem z Dánska a Belgie přináší digitalizaci do sektoru stavebnictví, a to i do jeho doposud zcela offlinové části: řízení a realizace stavby. Cloudová platforma LetsBuild, spravovaná z mobilních zařízení, digitalizuje workflows, koordinaci, plánování a kontrolu a zároveň zpřístupňuje instantní analytické nástroje každému uživateli, od instalatéra až po ředitele stavební firmy.

LetsBuild provozuje své pobočky na hlavních evropských trzích a její unikátní řešení již využívají desetitisíce uživatelů. Hlavní benefit pro zákazníka je: „Vidím všechno – kdykoliv a kdekoliv”. Díky tomu dosahují při realizaci staveb významných nárůstů efektivnosti, redukce chybovosti a ztrát. A v neposlední řadě snižují negativní dopady na životní prostředí.

„Pro Venture Debt jsme se rozhodli z velmi prozaického důvodu – naši akcionáři hledali financování, které minimalizuje ředění jejich podílů,“ říká k transakci Lars Rolf Jacobsen, CFO LetsBuild„Orbit Capital jako silný finanční partner je pro nás zdrojem stability. Díky jejich pragmatickému přístupu se nám podařilo v rapidně krátkém čase dohodnout a načerpat financování, které nám dává flexibilitu při přípravě dalšího fundraisingového kola.“

Radovan Nesrsta, člen představenstva a investiční komise Orbit Capital SICAV si pochvaluje: Půjčka LetsBuild je skvělá ilustrace našeho investičního „sweet spot“. Firma již úspěšně překonala většinu “dětských nemocí”, se kterými se každý start-up musí vypořádat. Dnes má tržby ve stovkách milionů CZK a dále škáluje svůj business. Navíc současný vývoj fouká do plachet digitálním řešením, která v pracovních procesech eliminují osobní setkávání. To je jeden z klíčových benefitů pro uživatele LetsBuild platformy.“
 

Conseq Venture Debt nasbíral vlastní kapitál téměř 400 mil Kč

Conseq Venture Debt, který je podfondem ORBIT Capital SICAV, vznikl v srpnu 2019 ve spolupráci investiční skupiny ENERN a investiční společnosti Conseq. Investorům umožňuje participovat na dynamicky se rozvíjejícím segmentu mladých technologických firem. V roce 2020 jsme byli velmi opatrní. Financování, které fond poskytl, se ale více než povedlo. Rohlik.cz nyní nabírá nové investory v miliardách korun, což dále posiluje jeho kreditní profil a zároveň zlepšuje pozici naší investice. Situaci zvládlo skvěle i Twisto, fintech, který od nás dostal financování na rozjezd byznysu v Polsku,” komentuje Tomáš Kálal, ředitel investičního bankovnictví Conseq Investment Management a. s.

LetsBuild je navíc přesně tou firmou, do které chceme investovat: má již tisíce uživatelů po celé Evropě a spolupracuje s takovými giganty, jako jsou stavební společnosti Vinci a Bouygues. Cílem fondu je půjčit alespoň deseti obdobným firmám zároveň a snížit tak riziko, že se některé z nich nebude dařit. A budeme samozřejmě rádi, když nám rukama projde některá budoucí nadnárodní společnost,” uzavírá Tomáš Kálal.

Zdroj: Tisková zpráva Conseq z 19. 2. 2021


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články