Home WEALTH MANAGEMENTInvestiční strategie Prudký růst? Ethereum převyšuje své rekordy

Prudký růst? Ethereum převyšuje své rekordy

Autor Redakce

Cena Etherea prudce stoupá. Kryptoměna si již vysloužila přízviska jako “ralley” nebo “raketa”. Druhá nejsilnější kryptoměna světa roste rapidní rychlostí a odborníci předpokládají, že by ke konci roku mohla dosáhnout historicky nejvyšší hodnoty.

Ethereum (ETH) sílí již od začátku roku a dá se jen polemizovat, zda na jeho úspěšný start roku má vliv probíhající pandemie. Loňský rok nám totiž ukázal, že pokles trhu způsobil zvýšení popularity kryptoměn. Hodnota Ethera od začátku roku vzrostla přibližně o 360 % a jeho cena v květnu překonala 3.200 USD (cca 68.000 Kč). ETH tak dosáhlo své historicky nejvyšší hodnoty. A není to jen o hodnotě, Ethereum investory též láká svou nižší cenou! Jako druhá nejoptimálnější kryptoměna zastává 16% podíl na trhu. Pro porovnání podíl Bitcoinu tvoří 60 %.

ETH je považováno za průlomovou kryptoměnu. Na rozdíl od Bitcoinu, jehož výrazná uhlíková stopa není žádným tajemství, se Ethereum snaží snížit energetický dopad. Zdá se, že téma ochrany životního prostředí přišla už i do virtuálního světa kryptoměn.

Jako druhá nejsilnější kryptoměna je Ethereum často porovnáváno s „velkým“ Bitcoinem. Jedním z rozdílů je, že se ETH dá využít jako aktivum k běžné spotřebě – tedy třeba jako peníze. Zároveň však stejně jako Bitcoin uchovává svou hodnotu. Se stále sílící kryptoměnou můžete obchodovat nejen s penězi, ale i akciemi. 

Se vzrůstající cenou roste i poptávka investorů po Ethereu, které bude v budoucnu možná nahrazovat současný finanční systém. Odborníci a investoři si od toho slibují, že jejich uskutečněné transakce nebudou ovlivňovány vládními předpisy a omezeními. 

K letošnímu růstu ETH přispěl i zájem Evropské investiční banky (EIB). Ta se rozhodla využít Ethereum jako prostředek k digitalizaci aktiv a zvýšení transparentnosti. Banka prostřednictvím platformy Ethereum Blockchain poskytuje dluhopisy, jejichž hodnota se vyšplhala až na 100 milionů eur.

Ethereum Blockchain je open source decentralizovaný softwarový systém pro registraci a realizaci tzv. chytrých kontraktů. Na tomto způsobu je založena řada kryptoměn. Důvodem, proč Ethereum vyniká, je unikátní programovací jazyk. Díky tomu mohou vývojáři na této síti distribuovat aplikace, které zvyšují hodnotu kryptoměny. Platforma využívá řady síťových projektů tak, aby byly sníženy poplatky a cena mohla nadále růst.

Samozřejmě platforma Etherea nezaostává za celosvětovým technologickým vývojem. Letos by měla být představena její nová verze Ethereum 2.0. Hlavním cílem je zefektivnit a zrychlit počet realizovaných transakcí, což by mělo vést k dalšímu zvýšení hodnoty této kryptoměny. 

Kde se vzalo Ethereum?

Ethereum existuje od července roku 2015. Za jeho vznikem stojí ruský programátor Vitalik Buterin. Ethereum je na kryptoměnovém trhu stále novinkou, což může mít své výhody i nevýhody. 

K plusu prakticky nově vzniklé kryptoměny je možnost využití nejnovějších technologií k vytvoření již vyvinutější platformy. Naopak nevýhodou je krátká doba působení ETH na trhu. Není možné tuto měnu pokládat za stabilní, jelikož nedošlo k dostatečným příležitostem, aby se ověřila a otestovala její stálost.


Bezplatně se registrujte a získáte více 9 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články