Home WEALTH MANAGEMENTSpráva majetku Přední privátní švýcarská banka Bordier se jako jedna z prvních přihlásila ke kryptoměnám

Přední privátní švýcarská banka Bordier se jako jedna z prvních přihlásila ke kryptoměnám

Autor Redakce

Švýcarská privátní banka Bordier & Cie SCmA v únoru rozšířila nabídku služeb pro své klienty. Nově tak poskytuje možnost správy svých digitální aktiv prostřednictvím bankovní platformy all-in-one B2B, a to díky uzavření partnerství se švýcarskou bankou pro digitální aktiva Sygnum Bank. 

Privátní banka Bordier informovala na svých webových stránkách o implementaci pokrokového bankovního systému, za jehož vývojem stojí Sygnum Bank. Banka si zavedením nové platformy “vše v jednom” Sygnum B2B klade za cíl usnadnit transakční procesy v rámci digitální měny. Svým klientům chce touto inovací poskytnout možnost komfortnější správy aktiv „nové generace“ a eliminaci počtu kanálů, které doposud ke správě svého digitálního majetku potřebovali. Jinými slovy, klienti této švýcarské banky mohou své kryptoměny efektivně spravovat na jednom místě.

Bankovní platforma all-in-one B2B je nástrojem technologického vývoje, ke kterému nyní na trhu s digitálními aktivy dochází. Novinka otevírá aktuálním i potenciálním klientům možnost využití těch obchodních strategií,  jež jsou přizpůsobené technologickému vývoji. Tato inovace zjednodušuje obchodování či spekulace s  kryptoměnami, jako je Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Tezos, a otevírá přístup k dluhopisovým procesům tokenizace. Všechny tyto operace probíhají na nejvyšší úrovni zabezpečení se zárukou dodržování předpisů poskytovaných švýcarským regulátorem finančních trhů FINMA.

Proč kryptoměny?

Během roku 2020 cena digitálních aktiv významně vzrostla na hodnotu 1 bilionu USD. Kryptoměny tak představují nejvýkonnější třídu aktiv roku 2020. Vysoký růst hodnoty kryptoměn investory vede k diverzifikaci portfolií o alternativní (digitální) investice. Například nejznámější kryptoměna Bitcoin, přezdívaná jako “digitální zlato”, zažívá své nejlepší časy. Díky své schopnosti odolávat inflačnímu tlaku hodnota Bitcoinu zásadně ovlivňuje celý segment kryptoměn.

Hnací silou, proč švýcarská privátní banka přistoupila k inovativním krokům v digitálním prostředí, byla rostoucí popularita podnikání v kryptoměnách. Společně se Sygnum Bank uvedly novou bankovní platformu na trh rychle a bezproblémově za pouhých 60 dní. 

Co je Sygnum Bank?

Sygnum Bank je první bankou, která nabízí investice do digitálních aktiv. Své základy, díky kterým se Sygnum Bank stala specialistou na správu digitálních aktiv, má ve Švýcarsku a Singapuru.

Sygnum Bank vytvořila prostřednictvím platformy B2B integrované celostní řešení pro správu digitálních aktiv. Skrze nový systém banka představuje rozsáhlou nabídku služeb od spekulace a obchod s kryptoměnami po výzkum a vzdělávání v dané oblasti. Umožňuje správu tzv. “vše v jednom“. V nabídce služeb naleznete např. úschovu privátních klíčů, AML digitálních aktiv, monitoring vašich transakcí či propojení s poskytovateli. Důležitým aspektem je pro Sygnum Bank zajištění tržní integrity a především ochrany investorů v prostředí nepříliš regulovaných digitálních aktiv.

Zdroj: Tisková zpráva banky Bordier


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články