Home WEALTH MANAGEMENTInvestiční strategie Výpočty odhalily příležitosti k investicím, uvádí tisková zpráva

Výpočty odhalily příležitosti k investicím, uvádí tisková zpráva

Autor Redakce

Česká společnost určila tři příležitosti pro vaše investice, a to v kategoriích: ETF, dluhopisy a akcie.

Imperium Finance na základě matematických výpočtů a pravděpodobností určila tři investiční příležitosti, a to vždy jednu v rámci ETF, akcií a dluhopisů. Společnost v tiskové zprávě uvádí, že velký výnosový potenciál mají investice do dluhopisů Mexico City Airport Trusts (letecká přeprava), udržitelné energetiky INRG (ESG investice) a akcií Lithium Americas, společnosti na těžbu lithia.

Dluhopisy Mexico City Airport Trust

Vlastníkem společnosti Mexico City Arport Trust je stát Mexiko. Vláda se v zemi rozhodla postavit nové letiště Mexico City Airport. V tiskové zprávě Imperium Finance stojí, že „dluhopisy drží rating agentury S&P na úrovni BBB.“ Držitelem těchto dluhopisů je například i japonský penzijní fond Government Pension Investment Fund. Dluhopisy jsou navíc zajištěné exkluzivní koncesí pro provozování letiště, a to do roku 2048 s opcí až do roku 2098.

„Dluhopisy společnosti Mexico City Airport Trust nabízí nadstandardně vysoký výnos s ohledem na podstupované riziko. Úrokové sazby se v USA pravděpodobně nijak dramaticky zvedat nebudou. Obecně tak dluhopisy s dlouhou splatností představují výborný způsob, jak dosahovat na dlouhém horizontu vyššího výnosu, než je inflace při výrazně nižší volatilitě ve srovnání s akciemi,“ vysvětluje Václav Kosáček, jednatel Imperium Finance.

Exchange Traded Fund (ETF) – INGR

Tzv. zelené investice jsou mezi investory čím dál oblíbenější. INRG je ETF udržitelné energetiky (vodíku, větru a slunce). Imperium Finance uvádí, že akcie fondu se nachází v dlouhodobém trendu, po minulé vlně proběhla korekce o hloubce 40 %. Aktuálně již aktivum vytvořilo více než půlroční cenovou základnu, která představuje začátek dalšího růstového trendu.

„S ohledem na to, že nás v příštích dvaceti letech čeká masivní rozvoj tohoto odvětví, a začalo se prakticky ‚včera‘, vnímám jako velice inteligentní rozhodnutí akcie tohoto fondu nakoupit a dále akumulovat. Je ale důležité si zároveň hlídat případné technologické průlomové objevy, které by změnily pravidla hry,“ uvádí Václav Kosáček a dodává: „Zatím však nic takového na obzoru není. Naopak, na zlepšení těchto technologií se neustále pracuje, a jsou tak stále více a více kompetitivní. Ve střednědobém časovém horizontu 5 až 10 let bych se tedy v tomto případě nebál mluvit až o zněkolikanásobení investovaného kapitálu.“

Akcie Lithium Americas

Americká společnost Lithium Americas je vlastníkem Thacker Pass, dle tiskové zprávy největšího a nejkvalitnějšího naleziště lithia v severní Americe. Úajně by se v místě těžby mělo produkovat 60 tisíc tun lithia důležitého pro výrobu kvalitních baterií. Druhý důl společnosti se nachází v Argentině a má kapacitu 40 tisíc tun ročně. Zde se jedná o společný projekt s největším těžařem lithia na světě – společností Ganfeng Lithium.

„Amerika se chystá budovat robustní lithium – bateriový ‚supply chain‘ na domácí půdě. Pokud půjde získat lithium levně a efektivně přímo na tamním kontinentu, bude to možnost první volby. Zároveň vše nasvědčuje tomu, že lithia bude v budoucnu nedostatek, protože se v posledních letech dramaticky podcenilo investování do nových nalezišť. Jeho cena tak v příštích letech s vysokou pravděpodobností poroste,“ uzavírá Václav Kosáček.
Bezplatně se registrujte a získáte více 9 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články