Home LifestyleŽivotní styl TOP 5 aerolinek pro vaši cestu na dovolenou i pracovní schůzku

TOP 5 aerolinek pro vaši cestu na dovolenou i pracovní schůzku

Autor Redakce

Mít hlavu v oblacích při letu v oblacích? To není sen. Kaviár, šampaňské, prostorné a pohodlné sedačky a letušky, jejichž jediným úkolem je vaše spokojenost a maximální pohodlí. To je let první třidou. Zjistěte, kterých 5 luxusních společností vás dopraví do dalekých krajin.

Osoby s vysokou hodnotou čistého jmění (HNWI) ne často využívají klasických letů, kde se s nimi o letadlo dělí hlučná rodina s malými dětmi, které zdlouhavý let už nudí. Ne. Bohatství má krom mnoha strastí spojených s jeho správou velkou výhodu: V letadle se na vás z vedlejšího sedadla netlačí upocený muž. Můžete si pořídit či pronajmout vlastní letadlo nebo na dovolenou či pracovní cestu odletět nejluxusnější letovou třídou – Firstclass.

Má to však jeden háček. Z České republiky se tzv. Firstclass jen tak někam nedostanete. Např. do Dubaje přímé prvotřídní linky nabízí pouze společnost Emirates, jiné vyžadují přestup z Ekonomy letů na Firstclass v blízkých evropských letištích, např. ve Frankfurtu nebo Paříži. Pak už si ale můžete užívat luxusu, který byste v tisících metrech nad zemí ani nečekali. První třída totiž není jen drahý šampus, skvostná večeře a pohodlí. Firstclass nabízí možnost se třeba i vysprchovat v luxusní letadlové koupelně včetně všech kosmetických potřeb nebo prioritní služby na letišti.

Kolik stojí let první třídy?

To záleží na mnoha okolnostech – kdy poletíte, jaká je cílová destinace i kterou leteckou společnost si vyberete. V redakci jsme porovnali ceny za letenky pro zpáteční Firstclass lety směřujících z Prahy do Dubaje v době od 1. – 8. 9. 2021.

Do oblíbené lokality ve Spojených arabských emirátech vás v první třídě mohou dopravit společnosti Emirates přímým letem, Air France s přestupem (nejčastěji v Paříži) neb Swiss s přestupem (nejčastěji v Curychu).

Zjistili jsme pro vás, že nejlevnější zpáteční firstclass let do Dubaje vyjde na 85.000 Kč, a to aerolinkou Swiss. Naopak nejdražší, a jeden z nejluxusnějších letů v celosvětovém měřítku, zažijete s Emirates. Letadlo vás dopraví bez přestupu až do cíle a za cestu plnou neuvěřitelných zážitků zaplatíte kolem 300.000 korun.

TOP 5 nejluxusnějších aerolinek na světě

V globálním měřítku však snový let zažijete u několika společností. My jsme vybrali pět z nich, které patří mezi ty nejluxusnější na světě. Posádka těchto aerolinek vám dokáže splnit snad každé přání.

Qatar Airways

Qatar splňuje obecnou představu o cestování první třídou, včetně zmíněného kaviáru a šampusu. Společnost zároveň nabízí luxusní a pohodlné oblečení od The White Company pro váš spánek nebo jen odpočinek od kostýmků či obleků. Během letu je možné využívat letovou telefonní službu pro vaše spojení se světem, bar nebo být stranou za ochrannou zdí. Kabina mimo sedadlo, které můžete složit do tvaru postele, nabízí prostor pro případného spolucestujícího. Máte strach, že se v letadle nevyspíte? Qatar nabízí každému cestujícímu digitální zábavní systém plný film, her, knih a dalších možností zábavy.

Virgin Atlantic

Sedadla s možností složení do postele, bar a společenská místnost pro setkávání s ostatními to je Virgin Atlantic. Mimo běžné standardy první třídy, jako je jídlo a pití, Virgin nabízí letištní výhody. Cestující první třídy letecké společnosti miliardáře Bransona mají právo dřívějšího výstupu z letadla, stejně jako jim je dříve vydáno jejich zavazadlo. Zároveň můžete svůj ojedinělý zážitek začít již před vstupem na letiště. Virgin svým VIP cestujícím nabízí možnost odvozu na letiště soukromým vozem s řidičem.

Suity Singapore Airlines

Chcete vyrazit na dovolenou se svou drahou polovičkou? Pak je Suity Singapore přímo pro vás! Kabiny jsou totiž zcela uzavíratelné a sedadla je možné složit do manželské postele. Posádka se plně postará o veškeré vaše potřeby. Cestující Suity Singapore mají na rozdíl od Economy letů k dispozici soukromé odbavení nebo luxusní salónky.

Etihad Airways

Stejně jako v případe letecké společnosti Virgin Atlantic i Etihad Airways nabízí možnost přepravy na letiště soukromým vozem s řidičem. Zároveň umožňuje svým movitým cestujícím prioritní odbavení a na let můžete počkat v luxusním salónku. Firstclass let nabízí soukromé apartmá a služby jako stolování ve stylu á la carte, nejlepší vína na trhu či klasická sedadla „měnící se“ v postele. Plusem Etihad je, že během letu si můžete dopřát masáž, kdykoliv se vám zamane. Po celou dobu bude na palubě k dispozici tým Etihad’s Wellness Ambassadors.

Emirates

Aerolinky, jejíž Firstclass lety byly v loňském roce oceněny jako nejlepší na světě, nabízí krom plně soukromé kabiny mnoho dalších výhod. Nechce se vám k baru? Můžete využít vlastní minibar, který je součástí každé kabiny! V Emirates můžete využít luxusní koupelny se sprchou a kosmetickými potřebami, tradičních sedadel s možností složení do postele. Podobně jako některé jiné letecké společnosti se Emirates stará o své VIP cestující ještě před odletem – na letiště je doveze soukromé auto s řidičem. Letecká společnost, která se v poslední době proslavila reklamou s letuškou stojící na nejvyšší budově světa, nabízí nejlepší a nejluxusnější služby, což se významně projevuje na ceně jejich letů – první třída v Emirates je jednou z nejdražších možností na trhu.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články