Home AKTUALITY Co si můžete koupit jako miliardáři? Třeba let do vesmíru!

Co si můžete koupit jako miliardáři? Třeba let do vesmíru!

Autor Redakce

Maledivy? Zanzibar? Nebo Seychely? Ne! Jeff Bezos plánuje netradiční dovolenou. Se svým bratrem se v červenci chystá letět do vesmíru.

Před pár dny prolétla světem, a brzy proletí i vesmírem, zpráva o tom, že nejbohatší muž světa se chystá dobýt nadpozemský svět! Jeff Bezos v červenci 2021 odlétá se svým bratrem do vesmíru, oznámil na svém instagramovém profilu. „Snil jsem o tom již od svých pěti let,“ uvedl k příspěvku Bezos. Jedná se tak o první let civilistů do vesmíru. A pozor! Nepoletí tam sami! Společnost Blue Origin informovala, že neznámý pasažér vydražil letenku do vesmíru po boku Bezose a jeho bratra za 28 milionů dolarů. Jeho totožnost bude odhalena v následujících týdnech.

Co vesmírné turisty vynese daleko nad Zemi?

Zakladatel Amazonu s bratrem a prozatím neznámým cestovatelem do vesmíru poletí raketou New Shepard postavou společností Blue Origin. Firma patří Jeffu Bezosovi.

Raketa s pasažéry vyletí až 100 km nad Zemí, kde dojde k oddělení kabiny. V této výšce již civilní kosmonauti zažijí stav bez tíže a zároveň uvidí svou planetu tak jako málokdo. Za pomoci padáku by kabina i raketa měly bezpečně dopadnou zpět na Zemi v blízkosti Texasu.

Blue Origin je společnost založená Jeffem Bezosem. Myšlenkou nejbohatšího muže světa tehdy byl život i práce ve vesmíru, a to ve prospěch Země. Vizí je najít místo, kam bude možné přesunout průmysl poškozující Zemi. Tím by mohlo dojít k ochraně nejen planety, ale i ovzduší.

Letenka v aukci!

Do aukce, která skončila 12. června, byla vložena jedna letenka do vesmíru po boku bratrů Bezosových. Aukce se zúčastnilo 7.600 uchazečů z 159 zemí světa. Letenka se nakonec vydražila za neuvěřitelných 28 milionů USD (v přepočtu cca 600 milionů Kč). Výtěžek z aukce bude věnován nadaci Club for the Future. Nadace založená společností Blue Origin vznikla, aby inspirovala další generace pro kariéru v STEM. Vizí je, že naši potomci budou mít snahu vymýšlet alternativy života ve vesmíru.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články