Home AKTUALITY Rodinné firmy se mohou registrovat a získat status Rodinného podniku.

Rodinné firmy se mohou registrovat a získat status Rodinného podniku.

Autor Redakce
Rodinné firmy

Od 1. března 2020 se rodinné podniky mohou registrovat a získat tak oficiální status Rodinného podniku. To firmám usnadní nejen možnost podpory státu, ale i zvýhodněné bankovní služby a úvěry.

Rodinné firmy v loňském roce (13.5.2019) zaznamenaly jedno vítězství, a to vlastní definici rodinného podniku na základě Usnesení vlády č. 330. Na základě toho Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky (AMSP ČR) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) spustila dne 1. března 2020 projekt Registrace rodinných podniků ČR. Rodinné obchodní korporace a živnosti tak mohou od 1. 3. 2020 získat status Rodinného podniku.

Máte rodinný podnik? Registrovat se můžete ZDE.

Registrace a nově nabytý status přináší rodinným podnikům některé výhody:

  • snazší získání podpory státu
  • využívat zvýhodněných bankovních služeb pro malé a střední podniky v rámci programu EXPANZE a GEN-záruka od Českomoravské záruční a rozvojové banky, a.s. (ČMZRB)

Status rodinného podniku mohou dostat pouze ty firmy, které splňují uzákoněnou definici rodinného podniku. Žádost jsou schvalovány Výborem pro rodinné podnikání a registraci rodinných podniků. Ten je složen ze zástupců AMSP ČR, MPO, i hospodářské komory a ČMZRB.

Jak se registrovat?

Pokud vaše firma splňuje definici rodinného podniku na základě Usnesení vlády č. 330, zažádat o registraci můžete v odkazu níže:

VÍCE INFORMACÍ A REGISTRACE ZDE

Do projektu se tedy lze v první fázi registrovat online. Na webu si též můžete stáhnout veškeré potřebné dokumenty, formuláře i přílohy. Vyplněné dokumenty zasíláte:

  • v případě, že máte datovou schránku, můžete dokumenty zaslat AMSP ČR
  • pokud datovou schránku vaše firma nemá, lze využít kontaktní e-mail AMSP ČR. V takovém případě je však nutné mít dokumenty opatřené ověřeným podpisem
  • registrace je zpoplatněna v závislosti na počtu zaměstnanců rodinného podniku, a to od 200 Kč – 3 000 Kč
Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání
Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup
k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce
a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.Související články