Home LifestyleŽivotní styl TOP 5 států, kde se neplatí daň z příjmu

TOP 5 států, kde se neplatí daň z příjmu

Autor Redakce

Máte úspěšný podnik, ale značnou část vašich zisků spolkne daň z příjmu? Přečtěte si, ve kterých zemích jsou rezidenti od této daně osvobozeni!

Jedinci a rodiny s vysokou hodnotou čistého jmění často mění státy své působnosti z důvodu daňové optimalizace. Mezinárodní přemístění se tak stává nástrojem plánování bohatství. Jednou z nejdůležitějších daních, na které byste měli pohlížet při svém podnikání a investicích, je daň z příjmu. Její sazba je v České republice 15 % v případě fyzických osob a 19 % v případě osob právnických. Spadá pod ní např. příjem z nájmu, výher v některých soutěžích, kapitálového majetku atd. Naopak osvobozeny jsou příjmy např. v podobě stipendia, sociálních dávek nebo náhrady škody.

Daň se však neplatí všude! V článku vám uvádíme 5 atraktivních destinací, kde krom lukrativního prostředí získáte výhodu osvobození od daně z příjmů! Mezi ně patří Spojené arabské emiráty, Andorra, Monako, Bahamy a Bermundy.

Spojené arabské emiráty

Ropný gigant SAE se pyšní nejen těžbou a vyspělou ekonomikou, ale i osvobozením od daně z příjmu! Spojené arabské emiráty jsou pro podnikatele navíc atraktivní z důvodu stabilní vlády a hospodářství. Jejich výhodou je, že na rozdíl od jiných států na blízkém východě, mají tolerantní multikulturní prostředí. V SAE se tak setkáte s rozmanitou kulturou, různými přístupy k životu i náboženství a různorodými možnostmi zábavy.

Andorra

Malý pyrenejský stát na hranicích Španělska a Francie patří mezi státy s osvobozením od daně z příjmu. Osvobozeni však nejsou jednotlivci s výdělkem nad 40.000 eur ročně (cca 1.017.200 Kč). Zdaněné příjmy to nejsou příliš vysoké, sazba je však pouze 10 %. Daň z příjmu není jediná daňová výhoda Andorry, v tomto horském státě jsou obecně nízké daňové sazby. Nejen obyvatelé ale i turisté si užívají velmi nízké sazby daně z přidané hodnoty. Díky daňovému systému je v Andoře jedno z nejrozvinutějších offshorových bankovních odvětví.

Andorra je oblíbeným letoviskem lyžařů a horolezců, rezidenti se na její území však příliš často nepřemisťují. Získat občanství v Andoře je totiž obtížné a zdlouhavé. Vaše trpělivost musí být delší než 10 let.

Monako

Drahé lodě, auta a luxusní casina na každém rohu. Monako je populární turistickou destinací jedinců s vysokou hodnotou čistého jmění. Zároveň je považováno za jeden z nejkrásnějších evropských států, navíc je zde jedna z nejnižších kriminalit.

Monako není stát jako takový, ale je tzv. městským státem. Jeho působnost je totiž na území Francie. Ačkoliv ve Francii to neplatí, v Monaku jsou rezidenti osvobozeni od daně z příjmu. Získat občanství v Monaku je ale velmi drahým rozhodnutím. Povolení k pobytu sice získáte prakticky ihned, musíte však splnit jednu podmínku: mít uložených zhruba 500.000 USD (cca 10.855.000 Kč) v místní monacké bance. Zkrátka, Monako je stát boháčů!

Bahamy

Teplo, sluníčko, moře nebo relaxace pod stínem palem. Ne, to není dovolená, ale život na Bahamách! Na rozdíl od většiny jiných států jste od daní z příjmů na Bahamách osvobozeni jen díky tomu, že jste jejími rezidenty. Nemusíte tak nutně získat občanství! Bahamy jsou díky tomu oblíbeným státem bohatých podnikatelů. Pro získání povolení k trvalému pobytu je nutné splnit dvě podmínky: na Bahamách trávit alespoň 90 dní a v jiné zemi nesmíte trávit více než 183 dní; a investovat minimálně půl milionů dolarů do rezidence na Bahamách.

Výhodou života na Bahamách je to, že jsou celkem levnou destinací. Alespoň v porovnání s dalšími ostrovy v Karibiku. Nevýhodou je však lékařská péče. Zdravotní systém není na Bahamách zcela vyvinutý, proto občané raději vyhledávají zdravotníky např. v USA.

Bermundy

Další z karibských ostrovů patří mezi destinace s osvobozením od daně z příjmů. Na rozdíl od Baham se však jedná o poměrně drahou zemi. Bermundy jsou často považovány za jeden z nejdražších států k životu.

Ostrov má jeden z nejrozvinutějších systémů v Karibiku, a to především v oblasti dopravy. Zároveň zde naleznete nejkrásnější pláže (např. slavnou pláž s růžovým pískem), luxusní restaurace a průzračné moře. Obyvatelé Bermund jsou osvobozeni od daní z příjmů, z důvodu luxusního a drahého způsobu života se však jedná zejména o jedince s vysokou hodnotou čistého jmění.
Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články