Home WEALTH PLANNINGCharita a filantropie Filantropie i v aerolinkách: Nadace Emirates Airline Foundation podporuje gramotnost a vzdělání

Filantropie i v aerolinkách: Nadace Emirates Airline Foundation podporuje gramotnost a vzdělání

Autor Redakce

Většina jedinců a rodin s vysokou hodnotou čistého jmění darují část svého bohatství na filantropii. Příkladem jsou manželé Vlčkových, Gatesovi a mnoho dalších… Na pomoc jiným však může darovat i vláda. Dubajská vláda, jež je jediným vlastníkem luxusních aerolinek Emirates Airline, prostřednictvím nadace Emirates Airline Foundation podporuje děti v nouzi.

Nadace jedné z nejluxusnějších a nejdražších leteckých společností Emirates Airline Foundation v rámci filantropických aktivit podporuje děti v nouzi. V rámci charitativních projektů se nezisková charitativní organizace připojuje k podpoře Mezinárodního dne gramotnosti. Cílem nadace je zvýšení gramotnosti a zpřístupnění vzdělání znevýhodněným dětem po celém světě.

Gramotnost a vzdělání jsou pilíři prosperující společnosti a lepších zítřků. Zajištění přístupu k základnímu vzdělání znevýhodněným dětem je naše priorita od prvopočátku. Díky štědré podpoře našich zákazníků a zaměstnanců a prostřednictvím partnerských projektů jsme byli schopni pomoci tisícům mladých lidí na celém světě a budeme v tom pokračovat i nadále,“ upřesuje předseda nadace, Sir Tim Clark.

Od svého založení v roce 2003 podpořila nadace více než 50 projektů a nevládních organizací, včetně 11 organizací, které se zaměřují primárně na programy gramotnosti. Mezi projekty nalezneme:

IMPACT Girls Education

Cílem projektu je vzdělávat mladé dívky v Indii. Nadace je do programu zapojena od roku 2015 a od té doby pomohla zřídit 100 nových vzdělávacích center po celé zemi. Prostřednictvím center je poskytování vzdělání zhruba 3.000 dívkám v 11 státech.

Dosahuje až do Keni

Nadace Emirates Airline Foundation v Keni podporuje dvě nevládní organizace, a to školku a školu Little Prince Nursery and Primary School a chlapecké centrum Starehe Boys´ Centre. Centrum prostřednictví stipendií pomáhá dětem získat kvalitní vzdělání. Podporovaná školka a škola poskytuje vzdělání pro více než 400 dětí ze slumu Kibera. Nadace také podporuje stravovací programy ve školce a škole Little Prince Nursery and Primary School.

Externato São Francisco de Assis

V brazilské škole Externato São Francisco de Assis mají díky nadaci Emirates Airline Foundation například počítače, které nadace do školy darovala. Od roky 2017 je škoda nadací podporována, např. financováním školních výdajů.

Kdo za nadací stojí?

Pod záštitou Jeho Výsosti šejka Ahmeda bin Saeeda Al Maktouma, předsedy a generálního ředitele skupiny Emirates Group a letecké společnosti Emirates, se nadace Emirates Airline Foundation zasazuje o zlepšení životní úrovně a podporu nejzranitelnější populace, dětí v nouzi, bez ohledu na zeměpisné, politické nebo náboženské hranice. Nadace v současné době podporuje 14 projektů v 9 zemích.

Více informací naleznete na The Emirates Airline Foundation.

Zdroj: Tisková zpráva Emirates Airline Foundation
Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články