Home Řízení rodinyFamily office 10 největších Multi Family Office

10 největších Multi Family Office

Autor Redakce

Pozitivní ekonomický vývoj posledních let přispěl k růstu bohatství jednotlivců a rodin s ultra vysokou hodnotou čistého jmění, což sebou přineslo explozi vzniku nových rodinných kanceláří “Family Office” napříč všemi kontinenty.

I když jsou Family Office ze své povahy diskrétní, tak výroční reporty společností PwC, UBS, Capgamini nebo Merrill Lynch přinášejí přesné informace o struktuře majetku, trendech a dalších faktorech, které souvisí se správou osobního jmění těch nejbohatších rodin.

Počet rodinných kanceláří se celosvětově za poslední tři roky zvýšil z 5300 téměř na 10.000 s 30 mil. zaměstnanců a aktivech pod správou 9 biliónů USD. Tyto organizace se tak stávají významnou finanční hybnou silou, která mnohdy nahrazuje typické investiční společnosti.

Trendem posledních let je nejenom zakládání, ale i přeměna Single Family Office, které byly založeny jednotlivou rodinou pro své vlastní soukromé účely, na komerční Multi Family Office (MFO). MFO uspokojují potřeby více rodin s nižší hodnotou majetku, a to pod 150 mil. USD. Hlavním důvodem je snižování provozních nákladů a efektivní využívání zdrojů.

Rodinné kanceláře mohou pokrývat celou řadu služeb od řízení rizik, finančního a daňové plánování, řízení majetku a investic až po koordinaci dalších odborných profesí. Některé poskytují rodinám concierge služby, poradenství v oblasti životního stylu nebo i správu domácnosti.

Jaké Family Office dle objemu řízených aktiv (AUA)  patří mezi ty největší na světě?

1. HSBC Private Wealth Solutions, AUA – 143,58 miliard USD

Finanční skupina HSBC patří dlouhodobě mezi největší globální banky na světě, což jí také pomohlo k vytvoření největšího Family Office, který poskytuje své služby více než 350 rodinám napříč celým světem.

2. Northern Trust, AUA – 116,4 miliard USD

Tato společnost se sídlem v Chicagu si za dobu své historie získala významné postavení v tradičním přístupu ke správě majetku a svěřenských fondů pro zákazníky z vysokou hodnotou čistého jmění. Prostřednictvím svých 85 kanceláří napříč všemi kontinenty poskytují své služby 4.000 rodinám.

3. Citi Private Bank, AUA – 100,58 miliard USD

Citi Private Bank je součástí skupiny Citigroup se zaměřením na širokou škálu služeb, které poskytuje afluentním zákazníkům prostřednictvím svých 60 poboček po celém světě.

4. Bessemer trust, AUA – 96,6 miliard USD

Bessemer Trust se řadí mezi největší Family Office na americkém kontinentu díky portfoliu 2.100 bohatých rodin, které využívají její služby už téměř 100 let. Společnost má v USA 17 poboček, které pomáhají svým klientům zachovat rodinné dědictví po další generaci spolu s nabídkou tradičních finančních služeb. 

5. BNY Mellon Wealth Management, AUA – 81,0 miliard USD

Společnost BNY Mellon Wealth Management poskytuje servis 424 rodinám, které využívají její služby šité na míru v oblasti správy majetku a finančních služeb. Přestože společnost v uplynulých letech zaznamenala minimální růst, stále si udržuje pozici mezi největšími rodinnými kancelářemi na světě.

6. UBS Global Family Office, AUA – 67,6 miliard USD

UBS Global Family Office je součástí švýcarské banky s celosvětovou působností. Napříč všemi kontinenty má přes 50 kanceláří. Jejími klienty je více než 130 rodin s ultra vysokou hodnotou čistého jmění, kterým pomáhá ve všech otázkách související se správou rodinného majetku, jako jsou investiční rozhodnutí, správa rodiny nebo filantropické aktivity.

7. Pictet, AUA – 55,0 miliard USD

Pictet je švýcarská instituce, která se zaměřuje na soukromé bankovnictví, správu majetku, investiční a další služby se zaměřením na affluentní klientelu. Hlavní sídlo má v Ženevě, ale prosadila se po celé Evropě, Asii, Severní Americe i na Středním východě.

8. Stonehage Fleming – Family Office – 46,0 miliard USD

Společnost Stonehage Fleming patří mezi přední nezávislé rodinné kanceláře na světě a její historie sahá až do roku 1873.  Rodinné kanceláře Stonehage a Fleming Family & Partners se v roce 2015 spojily, aby vytvořily jednou z předních nezávislých Family Office na světě. Po vstupu do strategické aliance s Lombard International Assurance v roce 2018 a spojenectvím s Glenmede potvrdila svoji pozici světového lídra v řešení plánování majetku pro bohaté zákazníky.

9. BMO Family Office, AUA – 40,4 miliardy USD

BMO Family Office je součástí skupiny BMO Wealth Management, kam spadá i BMO Private Bank a BMO Harris Financial Advisors. I když se jedná o Family Office butikového typu, nabízí širokou škálu služeb související se správou majetku téměř 300 bohatým rodinám prostřednictvím 11 poboček po celém USA.

10.Bank of America – US Trust, AUA – 36,8 miliardy dolarů

US Trust je dceřiná společnost banky Bank of America a stará se o strukturování a správu bohatství  svých  klientů. Má sídlo v New Yorku, ale díky 100 kanceláří a širokému týmu odborníků poskytují své služby plánování a správu majetku klientům napříč celými Spojenými státy.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články