Home WEALTH MANAGEMENTSpráva majetku Vychází první číslo speciálu Wealth Magazín – Report: Největší přehled privátního bankovnictví v ČR

Vychází první číslo speciálu Wealth Magazín – Report: Největší přehled privátního bankovnictví v ČR

Autor Eva Ulrichová
WMAG - Speciál Wealth Magazín

Nastal den D a s ním i vydání prvního čísla speciálu Wealth Magazín – Report.  Toto číslo speciálu je zaměřené na poskytovatele privátního bankovnictví v ČR. Co se ve speciálu dozvíte?

Dne 16. 11. 2020 vyšlo první číslo PDF speciálu Wealth Magazín – Report zaměřené na Největší přehled privátního bankovnictví v ČR. Všechno to začalo před několika měsíci, kdy jsme oslovili 13 bank poskytujících službu privátního bankovnictví v České republice. Ve speciálu naleznete šest bank, které měly zájem se prezentovat ve Wealth Magazín – Reportu a povědět našim čtenářům o jejich konkrétní službě.

Co je privátní bankovnictví?

Privátní bankovnictví úzce souvisí se správou majetku. Jedná se o službu, která je finančními institucemi nabízena klientům s vysokou hodnotou čistého jmění (HNWI). Každý z poskytovatelů má však jinou nabídku i jiný rozsah služeb. „Rozhodli jsme se tento trh prozkoumat a čtivou formou vás seznámit s obsahem služeb jednotlivých poskytovatelů“, říká Pavel Kolář, founder Wealth Magazínu. Ve speciálu tak naleznete zajímavé články o privátním bankovnictví i rozhovory s osobnostmi v konkrétních bankách.

Pohled na privátní bankovnictví i nabízené služby se liší dle jednotlivých poskytovatelů. Samotní poskytovatelé privátního bankovnictví jej obvykle spojují především s Wealth Managementem – správou bohatství.  „Nová služba privátního bankovnictví Raiffeisenbank FWR Wealth Management je určena klientům, kteří vyhledávají komplexní poradenství týkající se jejich majetku,“  vysvětluje Jiří Zelinka, ředitel Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

V rámci privátního bankovnictví se však můžete setkat nejen se správou svého majetku, ale i se správou rodinného bohatství. Radomír Lapčík, zakladatel Trinity bank, vysvětluje, že základem jsou osobní vztahy s jejich klienty. Důvěra a osobní přístup ke klientům vede k vícegeneračnímu propojení. „Osobní vztahy a důvěra klientů jsou našimi prioritami a na základě mnohaletých vztahů se často u klientů staráme o jejich celé rodiny. Pokud s námi začínali před více jak dvaceti lety, tak dnes není výjimkou, že u nás mají účty i jejich děti a děti jejich dětí,“ dodává.

REGISTRUJTE SE A ZÍSKEJTE SPECIÁL ZDARMA NA SVŮJ EMAIL

Jak by měl vypadat privátní bankéř? 

 „Jednou z věcí, které jsou pro Wealth Management klíčové, je vedle know-how absolutní profesionalita. Vztah mezi klientem a jeho privátním bankéřem musí být založený na důvěře už proto, že spolu probírají témata a tvoří plány, které zásadním způsobem ovlivňují klientovu budoucnost,“  sdělil pro náš speciál ředitel Erste Premier Banking – Wealth Management, Tomáš Petr. Důraz na důvěru klade i Marek Benčat, ředitel privátního bankovnictví v Privatbance, a.s., který v rozhovoru popisuje jinakost v přístupu této banky ke svým klientům: „Jiní jsme v tom, jak chápeme službu privátního bankovnictví, a to zejména z hlediska osobního přístupu, vytváření dlouhodobého vztahu s klientem na základě budování důvěry a vzájemného poznání potřeb našich klientů.“ Marek Benčat z Trinity Bank dále dodává, že v první řadě je důležité klientovi naslouchat. Dle Zbyňka Zajíčka, ředitele české pobočky rakouské Privat Banky, by ideální privátní bankéř měl splňovat čtyři hlavní požadavky: diskrétnost, flexibilitu, a zajištění ochrany a výnosu aktiv.

Kdo je klientem privátního bankovnictví?

Klienty privátního bankovnictví jsou jednotlivci s vysokou hodnotou čistého jmění (HNWI). Konkrétní požadavky na výši čistých aktiv se liší dle poskytovatele této služby. Nejnižší dolní hranice, se kterou se u poskytovatelů privátního bankovnictví v České republice můžete setkat, je 10 milionů Kč.

Cílovými klienty dle poradců z Bank Gutmann obvykle bývají podnikatelé, manažeři, renomovaní umělci i sportovci, partneři vedoucích právních a daňových kanceláří nebo i instituce. Specialisté z banky Gutmann dále dodávají, že nejde pouze o jednotlivce, ale i jejich rodiny.

Které banky projevily zájem se prezentovat ve Wealth Magazín – Reportu?

Ve speciálu naleznete šest bank, které v ČR poskytují privátní bankovnictví:

Co je Wealth Magazín – Report?

Wealth Magazín – Report je speciál, který vychází kvartálně formou PDF v sekci Reporty. Wealth Magazín – Report se zaměřuje na poskytovatele Private Wealth. První číslo se zabývá přehledem privátního bankovnictví v České republice. PDF speciál je ke stažení zdarma všem registrovaným čtenářům Wealth Magazínu. Chcete dostávat zdarma kvartální reporty na svůj email? Registrujte se k odběru ZDE.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články