Home AKTUALITY Věra Jourová nebo Renáta Kellnerová: Kdo jsou nejvlivnější ženy Česka?

Věra Jourová nebo Renáta Kellnerová: Kdo jsou nejvlivnější ženy Česka?

Autor Dana Halušková

Vliv žen stále roste – v politice, v byznysu i na vysokých pozicích. Podle amerického výzkumu společnosti McKinsey by ženy měly v následujících letech ovládnout vrstvu amerických miliardářů. Tento trend vlivných žen potvrzuje i žebříček českého vydání časopisu Forbes, ve kterém najdeme 180 inspirativních nejvlivnějších žen ČR.

Časopis Forbes vydal již jedenáctý žebříček nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát čítá neuvěřitelných 180 jmen. Dokazuje tak, že se Češkám v byznysu i police daří více, než kdy dříve. Podívejme se na 5 nejúspěšnějších dam, které nám všem mohou být velkou inspirací. Některé se realizují i v charitě a dobročinnosti. Patří k nim Renáta Kellnerová, Kateřina Jirásková nebo Katarína Kohlmayer.

1.  Věra Jourová

V minulých letech se česká politička, právnička a podnikatelka umisťovala na druhé příčce. Letos jí ale právem patří první místo. Je místopředsedkyní Evropské komise, které letos Česká republika bude předsedat, a tak o ní určitě ještě hodně uslyšíme. Napilno má ale v posledních měsících i jako komisařka pro hodnoty a transparentnost. Z této pozice se Věra Jourová podílí na zavádění sankcí proti Rusku i na odhalování dezinformačních kampaní.

2.  Lenka Bradáčová

Lenku Bradáčovou můžeme označit za první ženu české justice. Už téměř 10 let je vrchní státní zástupkyní v Praze a během své kariéry dohlížela na ty nejzávažnější kauzy včetně případu Davida Ratha, Čapího hnízda či OKD. Od letošního roku navíc se svým týmem vyšetřuje válečné zločiny na Ukrajině. A co tkví za jejími úspěchy v jinak spíše mužském světe? Podle Wikipedie je „neústupná, neúplatná, neúprosná a přitom spravedlivá“.

3.  Renáta Kellnerová

Vdova po loni zesnulém miliardáři Petru Kellnerovi není jen zakladatelkou The Kellner Family Foundation, nyní úspěšně vede celou investiční skupinu PPF. Sama na to ale není. Pomáhá jí opravdu hvězdný poradenský tým, ve kterém figurují tak známá jména jako Daniel Křetínský nebo Ladislav Bartoníček. Kromě toho se Renáta Kellnerová nadále věnuje charitě a také je předsedkyní představenstva Czech Equestrian Team, společnosti zaměřené na chov a výcvik koní.

4.  Kateřina Jirásková

Nenápadně, ale velmi sympaticky působí Kateřina Jirásková. Nejspíš byste do ní neřekli, že řídí miliardový byznys, ale opak je pravdou. Jde totiž o finanční ředitelku a předsedkyni představenstva skupiny PPF. S financemi to tedy opravdu umí. V rozhovorech pravidelně zmiňuje, že nerada vidí, když se s nimi plýtvá stejně, jako s talentem nebo s časem. Svého vlivu zřejmě dosáhla právě spojením talentu pro finanční byznys s ženskou intuicí.

5. Katarína Kohlmayer

Investiční skupinu KKCG vám jistě nemusíme představovat. Patří druhému nejbohatšímu Čechovi Karlu Komárkovi. Její finanční ředitelkou a předsedkyní představenstva je ale už od roku 2014 Katarína Kohlmayer, která se zaměřuje hlavně na rozvoj loterijního giganta Sazka Group. Skupině se pod jejím vedením velmi daří nejen na českém, ale i na evropském trhu.

V první desítce nás ale zaujaly i další vlivné ženy. Patří mezi ně zakladatelka a majitelka Zásilkovny Simona Kijonková, podnikatelka a filantropka Ivana Tykač či spolumajitelka stavební firmy DEK Petra Kutnarová.

Celý žebříček si můžete prohlédnout zde.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání
Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup
k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce
a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.Související články