Home AKTUALITY Skupina PPF a Nadace The Kellner Family Foundation poskytnou dar 100 milionů korun na vzdělávání dětí uprchlíků z Ukrajiny

Skupina PPF a Nadace The Kellner Family Foundation poskytnou dar 100 milionů korun na vzdělávání dětí uprchlíků z Ukrajiny

Autor Redakce

Skupina PPF, prostřednictvím Nadace PPF, a rodinná nadace manželů Kellnerových oznamují, že se dnes s ministrem školství Petrem Gazdíkem dohodly na poskytnutí společného daru v objemu 100 miliónů korun na program financování základní školní docházky a začlenění dětí uprchlíků z Ukrajiny postižené válkou.

Formální dohodu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy podepíší zástupci Nadace PPF a Nadace The Kellner Family Foundation v příštích dnech. Po zpracování potřebné právní dokumentace bude upřesněno, jakým způsobem mohou jednotlivé základní školy v České republice žádat o finanční pomoc z tohoto programu. Další společnosti ze skupiny PPF připravují vlastní projekty pomoci, včetně zaměstnaneckých sbírek a dobrovolnického zapojení zaměstnanců.

Podporou vzdělávání dětí uprchlíků z Ukrajiny usiluje skupina PPF o naplnění svého předsevzetí pomáhat cíleně, významným způsobem a dlouhodobě tam, kde je to třeba. Pevně doufáme, že boje na Ukrajině a s nimi spojené ztráty na lidských životech, které jsou důsledkem nevyprovokované agrese ze strany Ruska, budou co nejdříve ukončeny. Válka nepatří do Evropy 21. století.
Chcete mít přístup k prémiovému obsahu, kvartální speciálům nebo dostávat newslettery se zvýhodněnými vstupenkami na akce?

STAŇTE SE ČLENEM KOMUNITY WEALTH MAGAZÍNU A ZÍSKÁTE 10 PDF MAGAZÍNŮ WEALTH MAGAZÍN – PREMIUM NA SVŮJ EMAIL!

Související články