Skupina PPF, prostřednictvím Nadace PPF, a rodinná nadace manželů Kellnerových oznamují, že se dnes s ministrem školství Petrem Gazdíkem dohodly na poskytnutí společného daru v objemu 100 miliónů korun na program financování základní školní docházky a začlenění dětí uprchlíků z Ukrajiny postižené válkou.
Formální dohodu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy podepíší zástupci Nadace PPF a Nadace The Kellner Family Foundation v příštích dnech. Po zpracování potřebné právní dokumentace bude upřesněno, jakým způsobem mohou jednotlivé základní školy v České republice žádat o finanční pomoc z tohoto programu. Další společnosti ze skupiny PPF připravují vlastní projekty pomoci, včetně zaměstnaneckých sbírek a dobrovolnického zapojení zaměstnanců.
Podporou vzdělávání dětí uprchlíků z Ukrajiny usiluje skupina PPF o naplnění svého předsevzetí pomáhat cíleně, významným způsobem a dlouhodobě tam, kde je to třeba. Pevně doufáme, že boje na Ukrajině a s nimi spojené ztráty na lidských životech, které jsou důsledkem nevyprovokované agrese ze strany Ruska, budou co nejdříve ukončeny. Válka nepatří do Evropy 21. století.
VSTUPTE DO WEALTH CLUBU
Zachovejte vybudované bohatství pro další generace. Bezplatně se registrujte a získáte více než 10 speciálních vydání Wealth Magazínu zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.