Home AKTUALITY Společnost Avast zasáhla smutná zpráva: Vince Steckler zemřel

Společnost Avast zasáhla smutná zpráva: Vince Steckler zemřel

Autor Redakce

Při tragické autonehodě v americkém Irvine (Kalifornie) zemřel v úterý 15. června 2021 bývalý generální ředitel Avastu. Kdo byl Vince Steckler?

Na webu společnosti Avast poskytující zabezpečení lidem po celém světě se ve čtvrtek 17. června objevila tisková zpráva informující o smutné události. Při tragické autonehodě zemřel její bývalý generální ředitel Vince Steckler, a to v pouhých 62 letech. „Díky jeho vedení se firma stal globálním lídrem, který dnes chrání online svět více než 435 milionů zákazníků po celé planetě,“ uvádí se ve zprávě. Steckler byl generálním ředitelem Avastu až do jeho odchodu do důchodu v roce 2019, tehdy jej na pozici vystřídal Ondřej Vlček, který se spolu se svou manželkou v posledních měsících zviditelnil zejména pro jejich významné filantropické účely.

Kdo byl Vince Steckler?

Vince Steckler vystudoval Univerzitu v Kalifornii v Irvine a poté působil jako programátor. Mimo jiné se podílel na vývoji softwaru pro americké jaderné zbraně. Jeho kariéra však stále stoupala. V roce 2000 nastoupil do společnosti Symantec poskytující software pro ochranu proti kyberzločinu. V Symantec se stal víceprezidentem pro Japonsko a oblast asijského Pacifiku. Nejvíce se však celosvětově proslavil nástupem do funkce CEO v českém Avastu. Na pozici působil od roku 2009 až do odchodu do důchodu v červnu 2019.

V tiskové zprávě Avastu se uvádí, že Steckler byl „architektem rychlého růstu Avastu – během svého funkčního období řídil strategické fúze a akvizice, zejména známou koupi konkurenčního AVG Technologies, za 1,3 miliardy dolarů.“ Zároveň tiskové oddělení Avastu informuje, že pod vedením Vince Stecklera se z Avastu stal globální lídr na poli poskytování zabezpečení. Za deset let řízení Avastu dokázal jeho bývalý generální ředitel zvýšit tržby na více než 800 milion dolarů. Původně však tržby byly pod 20 miliony dolarů. V roce 2018 se Avast dostal na londýnskou burzu cenných papírů LSE.

Filantropické účely

Jako mnozí miliardáři, se i Vince Steckler se svou manželkou věnovali filantropii. Přispívali např. na nadaci Magic Bridge Foundation, jejímž cílem bylo vytvořit a rozvíjet park pro děti s odlišnými potřebami: tedy „most“ pro děti se zdravotním postižením i pro ty, které postižením netrpí. Nyní hřiště naleznete v kalifornském Palo Alto.

Bývalý generální ředitel Avastu s jeho manželkou také finančně podporovali Univerzitu v Kalifornii, kde Vince Steckler vystudoval. Manželé zároveň podpořili vznik centra pro podporu výzkumu a vzdělávání v technologiích Uck’s Steckler Center for Responsible, Ethical, and Accessible Technology (CREATE). Cílem centra je vytvářet prospěšné inovace v technologiích s myšlenkou zásad spravedlnosti, odpovědnosti a péče.

Bude nám chybět

K tragickému úmrtí Vince Stecklera se v tiskové zprávě vyjádřili i jeho kolegové z Avastu.

„Zpráva o náhlém odchodu Vince je zdrcující a slovy těžko dokážu vyjádřit, o jakou ztrátu se jedná pro nás všechny v Avastu. Vince byl vzor, který sdílel moudrost z mnohaleté kariéry v oblasti technologií a bezpečnosti, určoval tempo tím, že vždy vyžadoval to nejlepší od sebe i ostatních. Byl pro mě mentor, lídr i přítel s neopakovatelným smyslem pro humor. Chtěl bych v této těžké chvíli vyjádřit upřímnou soustrast jeho ženě a dětem. Nikdy na něj nezapomeneme,” říká současný šéf Avastu, Ondřej Vlček.

Svou lítost vyjádřil také předseda představenstva Avastu John Schwarz: „Odchod Vince mě hluboce zarmoutil. Byla to mimořádná osobnost. Vůdce s vášní pro svou práci, který dosahoval výjimečných úspěchů. Stal se lídrem v oblasti kyberbezpečnosti a způsob, jakým formoval Avast, nadále ovlivňuje celou firmu a ještě mnoho let bude. Byl pro mne váženým kolegou a přítelem, po mnoho let jsme úzce spolupracovali. V myšlenkách jsem s jeho rodinou.”

Pozůstalí po smrti Vince Stecklera jsou jeho manželka Amanda a děti. Kondolence mohou přátelé a veřejnost zaslat poštou do sídla Avastu na Pikrtově 1737, 140 00 Praha 4-Nusle, nebo prostřednictvím e-mailu: condolences@avast.com.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články