Home AKTUALITY Avant má nového majitele i vedení

Avant má nového majitele i vedení

Autor Redakce

Investiční společnost Avant, která je s desítkami fondů pod správou lídrem investičního trhu, má nového majitele. Informoval o tom server SeznamZprávy.

Investiční společnost Avant má nového majitele. 90% podíl odkoupila společnost RN Solutions, jak dnes ráno informovaly SeznamZprávy. Na webových stránkách Avantu si lze všimnout, že to není jediná novinka! Avant změnil i vedení. V něm je nyní tehdejší člen představenstva Vladimír Bezděk. Podle informací e15.cz společnost RN Solutions za majoritní podíl ve společnosti zaplatila více než 100 milionů Kč.

CHCETE VĚDĚT VÍCE O NOVÉM MAJITELI AVANTU? PŘEČTĚTE SI ROZHOVOR S MUŽEM, KTERÝ KOUPIL AVANT!

„Vytváříme prostředí pro investory, kterým záleží na tom, jakou stopu jejich investice zanechá. Základem našeho úspěchu jsou dlouhodobé dobré vztahy s investory, osobní přístup a snaha hledat řešení přímo na míru charakteru jejich aktiv,  objevuje se citace nového předsedy představenstva na stránkách Avantu.

Vstup RN Solutions do Avantu však není novinkou. Investiční společnost o vstupu RN Solutions informovala již v loni začátkem července s tím, že RN Solutions získala 9% podíl na Avantu. Zároveň se tehdy Vladimír Bezděk, současný předseda představenstva, stal členem dozorčí rady. V oznámení Avantu tehdy zaznělo, že Bezděk má ve finančním sektoru více než 20tileté zkušenosti.

„Pro naši skupinu je AVANT nejlepší cestou k rozšíření finančních služeb a k využití synergií k dalšímu rozvoji,“ uvádí v oznámení z roku 2020 Marek Unčovský, předseda představenstva RN Solutions.

Doležal ve společnosti zůstává

Dřívější předseda představenstva a majoritní podílník Pavel Doležal v Avantu chce dlouhodobě působit v minoritní pozici. Dle SeznamZprávy bývající 10% podíl je stále v jeho držení, zároveň se stal předsedou dozorčí rady investiční společnosti.

Investiční společnost Avant

Avant je v České republice lídrem trhu. Specializuje se především na nemovitostní fondy, pod správou má však i možnosti alternativní investice, akcie, dluhopisy a další. Investiční společnost spravuje desítky fondů. Dosud se Avant netajil tím, že společnost je pro kvalifikované a bohaté investory, „pro 10 % nejbohatších“.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články