Home AKTUALITY Avant má nového majitele i vedení

Avant má nového majitele i vedení

Autor Redakce

Investiční společnost Avant, která je s desítkami fondů pod správou lídrem investičního trhu, má nového majitele. Informoval o tom server SeznamZprávy.

Investiční společnost Avant má nového majitele. 90% podíl odkoupila společnost RN Solutions, jak dnes ráno informovaly SeznamZprávy. Na webových stránkách Avantu si lze všimnout, že to není jediná novinka! Avant změnil i vedení. V něm je nyní tehdejší člen představenstva Vladimír Bezděk. Podle informací e15.cz společnost RN Solutions za majoritní podíl ve společnosti zaplatila více než 100 milionů Kč.

„Vytváříme prostředí pro investory, kterým záleží na tom, jakou stopu jejich investice zanechá. Základem našeho úspěchu jsou dlouhodobé dobré vztahy s investory, osobní přístup a snaha hledat řešení přímo na míru charakteru jejich aktiv,  objevuje se citace nového předsedy představenstva na stránkách Avantu.

Vstup RN Solutions do Avantu však není novinkou. Investiční společnost o vstupu RN Solutions informovala již v loni začátkem července s tím, že RN Solutions získala 9% podíl na Avantu. Zároveň se tehdy Vladimír Bezděk, současný předseda představenstva, stal členem dozorčí rady. V oznámení Avantu tehdy zaznělo, že Bezděk má ve finančním sektoru více než 20tileté zkušenosti.

„Pro naši skupinu je AVANT nejlepší cestou k rozšíření finančních služeb a k využití synergií k dalšímu rozvoji,“ uvádí v oznámení z roku 2020 Marek Unčovský, předseda představenstva RN Solutions.

Doležal ve společnosti zůstává

Dřívější předseda představenstva a majoritní podílník Pavel Doležal v Avantu chce dlouhodobě působit v minoritní pozici. Dle SeznamZprávy bývající 10% podíl je stále v jeho držení, zároveň se stal předsedou dozorčí rady investiční společnosti.

Investiční společnost Avant

Avant je v České republice lídrem trhu. Specializuje se především na nemovitostní fondy, pod správou má však i možnosti alternativní investice, akcie, dluhopisy a další. Investiční společnost spravuje desítky fondů. Dosud se Avant netajil tím, že společnost je pro kvalifikované a bohaté investory, „pro 10 % nejbohatších“.


Chcete mít přístup k prémiovému obsahu, kvartálním speciálům a dostávat pozvánky na akce a bezplatné webináře?

STAŇTE SE ČLENEM KOMUNITY WEALTH MAGAZÍNU!

Související články