Home AKTUALITY 1,7 miliard za 20 let. Rodinné nadace manželů Kellnerových podporují hlavně vzdělání

1,7 miliard za 20 let. Rodinné nadace manželů Kellnerových podporují hlavně vzdělání

Autor Redakce

Na vzdělání z rodinných nadací rodiny Kellnerových bylo v posledních 20 letech poskytnuto 1,7 miliard korun, vyplývá z výroční zprávy The Kellner Family Foundation. Finance směřovaly především na podporu vzdělání mladých gymnazistů, studentů vysokých škol i pedagogů.

Výroční zpráva nadace The Kellner Family Foundation shrnuje výsledky za posledních 20 let – tedy od doby založení první nadace nejbohatších Čechů vlastnících skupinu PPF. „Když jsem se na sklonku loňského roku ohlížela za prací naší nadace, říkala jsem si, že konečně budu moci zahájit výroční zprávu s větší dávkou optimismu. Zdálo se, že po letech poznamenaných onemocněním covid-19 čekají naši nadaci a její projekty klidnější časy. A pak přišla válka na Ukrajině,“ zahajuje v úvodním slově výroční zprávu Renáta Kellnerová, která je předsedkyní správní rady.

První rodinná nadace rodiny Kellnerových vznikla už v roce 2002. Od té doby rodina rozdala v rámci svých filantropických aktivit už 1,7 miliard korun, většinu z toho na vzdělávání. V posledním roce nadace The Kellner Family Foundation poskytla 92 milionů Kč, uvádí výroční zpráva nadace.

V uplynulém roce bylo jako jindy hlavním cílem vzdělávání. Konkrétně se darovalo:

  • 40 milionů Kč pro 113 českých základních škol
  • 34 milionů Kč na stipendia pro 89 studentů ze sociálně znevýhodněného prostředí (pro studenty gymnázia OPEN GATE)
  • 7,9 milionů Kč na granty pro studenty univerzit (především zahraničních)
  • 10 milionů jako individuální dary

Nadace rodiny Kellnerových investuje především do tří ústředních filantropických projektů:

OPEN GATE

OPEN GATE je projekt pro sociální stipendia studentům ze znevýhodněných rodin. Nadace jej podporuje od roku 2005. Od té doby rodina prostřednictvím nadace poskytla možnost vzdělání celkem 371 studentům.

UNIVERZITY

Projekt podporuje studenty vysokých škol prostřednictví grantů. Rodina Kellnerových v rámci filantropických aktivit pomáhá nadějných středoškolákům pokračovat ve slibné kariéře a vystudovat vysokou školu, v častých případech se jedná o studenty, kteří byli přijati na zahraniční vysoké školy. Z grantu je možné pokrýt nejen školné, ale i náklady na živobytí nebo cestovné. Rodina Kellnerových nadějné studenty podporuje už 12 let, za tu dobu granty poskytla 218 studentům.

POMÁHÁME ŠKOLÁM K ÚSPĚCHU

Od roku 2010 rodina Kellnerových prostřednictvím filantropického projektu Pomáháme školám k úspěchu podporuje české veřejné školství. Dary putují především do základních škol a jsou inspirací ke změně přístupu ve výuce.

Více o nadaci, filantropických projektech či výsledcích se dočtete ve Výroční zprávě nadace.




Bezplatně se registrujte a získáte více 9 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články