Home LifestyleŽivotní styl Zájem o nemovitosti v zahraničí mezi Čechy roste

Zájem o nemovitosti v zahraničí mezi Čechy roste

Autor Redakce

Covidové restrikce už téměř nehrozí a ceny nemovitostí u nás rozhodně neklesají. Češi se tedy poohlížejí po bytech i domech v zahraničí. Pořídí je za srovnatelné nebo i nižší částky a pěkným bonusem je výhled na moře nebo velehory. Mezi nejoblíbenější destinace patří jih pevninského Španělska, Kanárské ostrovy, Bulharsko, Dubaj nebo Slovensko.

Pokud si můžete dovolit byt v našem hlavním městě, nebude pro vás problém koupit si vilu u moře. Pro někoho je to vyloženě investice, pro jiného příležitost trávit dovolenou ve svém a mezitím nemovitost pronajímat, případně odtamtud pracovat část roku na home office., „Je to trend, který jednoznačně sílí. Nabídka nemovitostí v zahraničí a vůbec dynamika místních realitních trhů je vyšší než u nás. A přinejmenším v Evropské unii je cestování snadné a životní náklady srovnatelné. Při zabezpečeném internetovém připojení navíc není problém trávit delší čas v zahraničí a pracovat či podnikat na dálku,“ popisuje Jiří Kučera, CEO realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

Domy a Apartmány ve Španělsku

Z hlediska podnebí a cenové dostupnosti jsou zajímavé hlavně Kanárské ostrovy a také jih pevninského Španělska, zejména v okolí Marbelly a Malagy. Například na Tenerife nabízí luxusní domy také realitní kancelář Luxent. V resortu nazvaném Green South Villas je k prodeji devět dvoupodlažních vil o výměře 173 m2. Nacházejí se v blízkosti golfového hřiště Amarilla a zároveň je z nich krásný výhled na Atlantský oceán.

Mimo Evropu vede Dubaj

Milovníkům kosmopolitního životního stylu se v posledních letech zalíbila hlavně Dubaj. Ceny nemovitostí se zde dají srovnat s širším centrem Prahy a výběr je opravdu široký. Vedle bytů v rušné oblasti Dubai Marina si můžete koupit také penthousy nebo vily s výhledem na moře. Na pevnině bude brzy dokončený projekt Damac Lagoons vhodný hlavně pro rodiny s dětmi. Zatímco velké luxusní domy s rozlohou 400 m2 se nyní staví na umělém ostrově The Palm. Místní rezort One Palm disponuje vlastními plážemi, molem pro jachty nebo několika bazény a posilovnou. „V minulých dvou měsících se zvýšil počet nákupů nemovitostí například ve Španělsku nebo ve Spojených arabských emirátech. Ostatně při přímém vyhledávání na našich webových stránkách jsou nejčastějšími výrazy Dubaj a Tenerife,“ potvrzuje Jiří Kučera. 

Apartmány v Tatrách

Dáváte přednost pohledu na vysoké hory a jezera? Nemusíte zůstávat u apartmánů v Harrachově nebo na Lipně. Zajímavé investiční příležitosti či rekreační objekty na vás čekají i ve slovenských Tatrách. Od Prahy jsou vzdálené jen 500 km a navíc zde nemusíte řešit zdlouhavé přesuny letadlem, jazykovou nebo kulturní bariéru. Není tedy divu, že poptávka českých klientů o tuto oblast stále stoupá.
Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články