Home Lifestyle Super business třída jako budoucnost létání bohatých

Super business třída jako budoucnost létání bohatých

Autor Redakce

I v oblasti letecké dopravy můžeme pozorovat vliv koronaviru. Ten způsobil, že o místa v klasické první třídě nebyl takový zájem, a tak sedadel první třídy začalo ubývat, či tyto sektory z letadel zcela zmizely. To však nabídlo prostor pro vytvoření nového trendu létání bohatých – super business třídu, jejíž hlavními atributy jsou komfort a soukromí.  

Super business třída je novým trendem cestování bohatých. Hlavní cíl však nesměřuje primárně na zajištění luxusu, jako tomu bylo doposud v rámci první třídy. Luxus je totiž spíše přežitek a přebytek, jak sdělila serveru CNN travel Elina Kopola, která se specializuje na spotřebitelské trendy a zážitky v kabinách pro letectví. Přehnaný luxus vymění letecké společnosti za komfort a soukromí. Nadále se ve třídě nesetkáme s nabídkou luxusního šampaňského, ale s možností upravit si svůj vlastní prostor a prožít let bez vyrušení. Nový trend je tak stal jakýmsi kompromisem mezi business a první třídou. Super business class bude prostornější než běžná business třída. Zároveň bude mít každé sedadlo vlastní dveře pro zajištění soukromí, ale nebude obsahovat přehnaný luxus první třídy. Sedadlo si zachová cenu klasické business třídy. 

Více komfortu a soukromí, to jsou základní atributy super business třídy

Kajuta obsahuje sedačku, kterou lze rozložit do vodorovné polohy, což samozřejmě poskytuje lepší komfort a kvalitnější spánek na delších cestách. Pouhý uživatel si ani nemusí uvědomit, že výroba perfektního sedadla vyžaduje kooperaci inženýrství, ergonomie, estetiky, kontroly hmotnosti a nákladů. Zároveň se tak u sedadla snižuje jeho hmotnost, klientům musí padnout hned do oka a nesmí být finančně nákladné. 

Kolem sedadla nejsou v kabině žádní sousedé a nová business třída má i zavírací dveře pro vychutnání si zážitku z minisuit. Dveře sice nesahají do výšky kabiny, ale když si nakloníte sedadlo do křesla nebo na plocho, výška hlavy klesne pod linii dveří. 

Pokud jste náročnější a chcete svůj let prožít zcela v soukromí, můžete se obrátit na společnost Emirates. Ta jako jediná poskytuje úplnou izolaci, a to v podobě nejnovějšího apartmá první třídy. Nicméně tyto kabiny obsahují speciální kamery, které mohou narušit pocit soukromí. Kamery jsou nezbytným vybavením apartmá, jelikož letušky mohou kontrolovat pasažéry v průběhu vzletu a při přistání. 

ČTĚTE TAKÉ: TOP 5 AEROLINEK PRO VAŠI DOVOLENOU

Sedadla jako ve sportovních automobilech? 

Letecká společnost Air China zvolila mini soupravu od výrobce Recaro, jenž se zaměřuje na výrobu sedadel pro automobilové závody. Sedadla se dají zcela položit a každý z pasažérů má přímý přístup do uličky. V letadlech jsou sedadla rozložená do formátu šachovnice. Nechybí v nich zabudované bezdrátové nabíjení ani prostor pro velké monitory, které mohou klienti využít ke sledování svých oblíbených pořadů. 

Nechybí lepší pracovní prostory a větší úložný prostor. Jinými slovy super business třída nabízí prostor pro práci, zábavu, jídlo či odpočinek, a to ještě ve větším komfortu a soukromí. Daniel Baron, výkonný ředitel Lift Aero Design, pro CNN uvedl, že nová třída má leteckým společnostem díky zvýšení laťky zajistit nejen vyšší příjmy, ale také loajalitu klientů. 

Qatar Airways a jeho nový QSuite

Pokud vás nový trend zaujal natolik, že byste jej nejraději vyzkoušeli okamžitě, můžete si své sedadlo rezervovat v letadlech Qatar Airways. Letecká společnost také vytvořila video, ve kterém si novou super business třídu můžete prohlédnout.

Zdroj: Youtube kanál Qatar Airways

Aerolinka nazvala produkt QSuite. Sedadla budou v kabině volně rozmístěna v konfiguraci 1-2-1. Sedadla otočena k sobě a prostor na nohy je sdílen, přibližně polovina sedadel však bude otočena dozadu. Jak již bylo zmíněno, každé sedadlo má individuální přístup do uličky a dveře, které po zavření vytvoří soukromí pro pasažéra. 

Konfigurace sedadel je umožňuje ve dvou středových řadách pozměnit a vytvořit tak čtyřlůžkový pokoj, který ocení zejména rodiny.  Postupně by se měla třída rozšířit do dalších společností, jako je Delta, China Eastern, British Airways a Aeroflot. 
Bezplatně se registrujte a získáte více 9 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články