Home AKTUALITY Pandemie všem bez rozdílu ukázala relativitu věcí, píše Petr Kellner ve Výroční zprávě PPF za rok 2019

Pandemie všem bez rozdílu ukázala relativitu věcí, píše Petr Kellner ve Výroční zprávě PPF za rok 2019

Autor Eva Ulrichová

Nejočekávanější výroční zpráva se letos nezaměřuje pouze na obvyklá data, ale především ukazuje to, co je nejdůležitější v životě každého z nás.

Hlavním poselstvím Výroční zprávy PPF za rok 2019 jsou priority našich životů a návrat ke kořenům, které nás formují. Petr Kellner se ve svém úvodním slovu zamýšlí nad tím, co nám pandemie koronaviru dala. Především jsme si uvědomili, co je důležité. Není to práce nebo peníze, ale hlavně naše rodina, děti, zdraví i svoboda. „Nezapomínáme na to, odkud jsme vzešli a co jsme prožili“, píše hlavní představitel skupiny PPF. Zakladatel společnosti také dodává „každá krize je příležitost a problémy jsou od toho, abychom je řešili a překonávali“.

Výroční zpráva také shrnuje nejdůležitější úspěchy skupiny PPF v loňském roce. Mezi nimi je akvizice mediální skupiny CME, nový mýtný systém v ČR, nebo financování telekomunikačního obchodu, na který byly vydány emise dluhopisů v hodnotě 27 miliard.

Aktiva společnosti vzrostla od roku 2018 o více než 3,5 miliardy eur. K 31. prosince 2019 byl vlastní kapitál společnosti na neuvěřitelných 8, 797 mld. eur, což je o 1 312 mil. eur víc než v roce 2018. Největší podíl vlastního kapitálu společnosti (40 %) byl tvořen finančními službami a bankovnictvím.Nejbohatší Čech však k údajům dodává, že to vše bylo před koronavirem „za dobu existence PPF ještě nikdy nebyl takový rozdíl mezi světem, který naše Výroční zpráva popisuje, a světem, v němž vychází. V roce 2019 se světu ještě dařilo.


Chcete dostávat pozvánky na akce a bezplatné webináře?
Přihlaste se k odběru novinek!

Související články