Home WEALTH MANAGEMENTSpráva majetku Nové byty v Holešovicích: PPF se společností Karlín Group vstupují do rezidenčního developmentu v ČR

Nové byty v Holešovicích: PPF se společností Karlín Group vstupují do rezidenčního developmentu v ČR

Autor Redakce

Skupina PPF oznámila novou spolupráci PPF Real Estate Holding se společností Karlín Group, se kterou vstupují na trh rezidenčního developmentu v České republice. A na stole již jsou nové projekty.

PPF rozšiřuje portfolio nejen jako skupina, ale i v jednotlivých svých segmentech. Diverzifikovat portfolio je důležité oborově, na typy aktiv i v rámci jurisdikce. Skupina PPF toto „pravidlo“ následuje i ve svých společnostech. V oblasti developmentu a nemovitostí má skupina PPF, prostřednictvím společnosti PPF Real Estate, aktivity v Rumunsku. Nyní zahajuje nové projekty i v České republice, a to ve spolupráci se společností Karlín Group.

Skupina PPF velmi dbá na vyváženost svých investic. O totéž nám jde v realitním byznysu. Po rozšíření našich aktivit v Rumunsku na developerský trh v segmentu komerčních nemovitostí jsme hledali další příležitosti právě v developmentu. Volba padla na rezidenční nemovitosti v České republice, kde jsme zatím byli spíše obezřetní. K rozhodnutí nám pomohla možnost spolupracovat s developerem Karlín Group a využít tak zkušenosti této zavedené společnosti,“ řekl Jiří Tošek, CEO PPF Real Estate.

Dohoda mezi PPF Real Estate Holding a Karlín Group v současnosti zahrnuje development společných projektů v přípravné fázi, jejichž celkový objem investic dosáhne 4 miliard korun. První společné investice mají směřovat do rezidenčního projektu Simply Holešovice. S ohledem na to, že již padly konkrétní obrysy společné aktivity, dokončení se předpokládá v horizontu několika let. Plány Simply Holešovice zahrnují více než 200 bytů a nájemných jednotek.

Ve skupině PPF máme spolehlivého a vysoce profesionálního partnera pro realizaci našich připravovaných projektů, které se neomezují už jen na pražskou čtvrť, jež dala naší skupině jméno. Těšíme se na společný byznys s přední investiční skupinou, která má rozsáhlé globální zkušenosti napříč segmenty trhu, včetně realitního,“ doplnil k nové spolupráci Serge Borenstein, spoluzakladatel a akcionář Karlín Group.
Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články