Home WEALTH MANAGEMENTSpráva majetku Komplexní správa majetku je o trpělivosti. Dlouhodobá spolupráce je základem.

Komplexní správa majetku je o trpělivosti. Dlouhodobá spolupráce je základem.

Autor Radek Šiller

Komplexní správa majetku movitých klientů není jen o číslech, grafech, tabulkách. Především je to o dlouhodobosti. Často je taková správa majetku totiž přes generační a často je spojená s budováním. Budováním důvěry, budováním strategií, budováním vztahu.

Podobně jako u podnikání, i na začátku správy majetku máte dlouhou cestu ještě před sebou. Proto je důležité mít stále na paměti to staré, až ohrané pravidlo „Nikdy není brzy začít“. Komplexní a úspěšná správa majetku vyžaduje zapojení členů rodiny, řízení vztahů, přes generační plánování a ano, i spoustu čísel. Než však bude celá strategie utvořená, chce to hodně trpělivosti. Spoustu času. A spolehlivého partnera pro společnou a dlouhou cestu.

Poslední měsíce se nám to stává často…

Dobrý den, prodal jsem svoji firmu a potřebuji pomoci ochránit získané peníze.

Dobrý den, zdědil jsem vetší majetek a nevím si rady, co s ním.

Dobrý den, jsem ve fázi, kdy mi už firma generuje zajímavé přebytky, a chci s nimi pracovat ve svůj prospěch.“


Život nás mnohdy přivede do nečekaných situací. Tyto tři nejsou výjimkou… Jsou značně rozdílné… Jedno je však SPOJUJE.

Od roku 2000 mě učarovala oblast financí/investic. Za tu dobu jsem se toho hodně naučil a zažil (o krizích na kapitálových trzích, a jak jimi proplout s co nejmenšími ztrátami, si nechám na jiný článek). Od té doby několik mých klientů, i díky naší spolupráci, vyrostlo svým majetkem do tzv. HNWI (= jednotlivců s vysokou hodnotou čistého jmění neboli dolarových miliardářů) a někteří dokonce do UHNWI (či mají do objemu majetku UHNWI dobře nakročeno). Každému z nich jsem na začátku říkal, že to není lusknutím prstu. Není to hned. Je to hlavně o dlouhodobé spolupráci.

S velkou pokorou jsem vděčný za to, že mohu celou tu dobu stát vedle nich a pomáhat jim naplňovat jejich rodinné vize a cíle. Díky nesčetným rozhovorům a společným úvahám nad tématem správy majetku jsem nucen se posouvat, učit se, formovat, abych jejich tempu a potřebám stačil a přinášel jim vždy jasnou přidanou hodnotu.

Po těch 23 letech jsem vysledoval, že je to na konci dne u nově příchozích klientů stále stejné. To, co je SPOJUJE, se nemění:

Hledají spolehlivého PARTNERA, kterému mohou VĚŘIT a který jim POMŮŽE vyřešit jejich situaci na PROFESIONÁLNÍ úrovni!

A najít takového partnera, není jednoduché. Je to o trpělivosti. Je to o dlouhodobé spolupráci. Je to o vztazích. To je to, na čem úspěšná správa majetku stojí. Proto si zakládáme právě na vztazích s našimi klienty a děláme vše proto, abychom tyto vztahy a vzájemnou důvěru posouvali stále dále.

Víme, že správa majetku je dlouhodobá (vesměs přes generační) vzájemná spolupráce a že vše potřebuje ten svůj správný čas.

Autor: Ing. Radek Šiller – řídící partner a Wealth Manager ve společnosti Multi Family Office s.r.o.
Bezplatně se registrujte a získáte více 9 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články