Home WEALTH MANAGEMENTInvestiční strategie Zveme vás na ART of INVESTING – konferenci zaměřenou na investice a Wealth Management

Zveme vás na ART of INVESTING – konferenci zaměřenou na investice a Wealth Management

Autor Redakce

Zajímá vás, jak investují nejlepší investiční poradci v ČR, kteří pro své klienty spravují miliardová portfolia? Chcete se dozvědět konkrétní tipy pro svou vlastní investiční praxi? Nenechte si ujít investiční konferenci ART of INVESTING. Akce se uskuteční v úterý 30. dubna v reprezentativních prostorech O2 Universum v Praze a nabídne hluboký vhled do světa investic.

„Na českém trhu nám chyběla odborná konference zaměřená čistě na investice,“ uvádí Petra Štěpánková ze společnosti In Invest. „Rozhodli jsme proto, že si ji uspořádáme sami. Jsme komunita investičních profesionálů a pod našimi křídly působí TOP privátní investiční poradci z ČR, kteří spravují portfolia nejnáročnějším klientům i dolarovým milionářům. Na konferenci nám předají své tipy na tvorbu portfolií a nejen to.“

Celým dnem bude provádět moderátorka SZ Byznys a známého podcastu Ve Vatě Markéta Bidrmanová. Mezi řečníky se objeví významní zástupci investičních společností a broker poolů, úspěšní investoři a ekonomové. „Naším cílem je, aby si návštěvníci konference odnesli skutečně praktické tipy a návody, které mohou ihned začít využívat ve své vlastní investiční praxi. Nemusí se přitom věnovat investicím profesionálně jako poradci. Naše konference je vhodná pro všechny, kdo se zajímají o Wealth Management, svou vlastní budoucnost a s investicemi to myslí vážně,“ doplňuje Petra Štěpánková. Co vše bude na programu?


Konzervativní investice s atraktivním výnosem, obchodní příležitosti a novinky z INVESTIKY

Exkluzivním partnerem konference je společnost INVESTIKA – jedna ze tří největších nebankovních investičních společností na trhu podle objemu obhospodařovaného majetku. Společnost svým klientům aktuálně zhodnocuje finanční prostředky již ve výši 24,6 mld. Kč. Jakub Weinfurtner, obchodní ředitel společnosti, představí portfolio investičních fondů společnosti a zaměří se na realitní trh. Investice do konzervativního realitního fondu je vhodná pro každého investora jako účinný nástroj pro budování majetku a ochranu jeho hodnoty před inflací. INVESTIKA realitní fond, určený i pro drobné investory, je největším nebankovním fondem svého druhu v Česku a na Slovensku. Fond je unikátní složením svého portfolia, které je diverzifikováno na všech úrovních – sektorové, odvětvové i geografické. Základem stabilních výnosů fondu jsou kvalitní komerční nemovitosti, dlouhodobé nájemní smlouvy uzavřené s bonitními nájemci a široké portfolio nemovitostí v České republice, Polsku, Chorvatsku a Španělsku. V jednání jsou přitom další akvizice jak ve střední, tak nově i v západní Evropě. Jakub nás seznámí také s novými produkty rodiny INVESTIKA – pohovoří například o nové investiční „peněžence“ v EUR a možnostech, jak se nově zajistit na důchod pomocí nového produktu spoření na stáří s největší daňovou podporou státu v historii (DIP).

TOP investiční poradci v ČR pod palbou aneb otázky na tělo

V panelové diskusi vystoupí nejúspěšnější privátní investiční poradci a poodhalí mnoho ze zákulisí své práce. Co se povedlo a co méně? Jaká položka nesmí chybět v portfoliích klientů nebo čím se jejich přístup odlišuje od konkurence? Ptát se budeme například Jana Sušánky, ze společnosti Sušánka & Partneři. Jeden z nejvyhledávanějších privátních investičních poradců pro bonitní klientelu přinesl do ČR úroveň švýcarského privátního bankovnictví. Svůj inspirativní příběh bude sdílet také Jiří Cimpel ze společnosti Cimpel & Partneři v přednášce nazvané Z pojišťováka k 1,5 miliardě v investicích. Věnovat se bude tvorbě i správě rentiérského plánu a nekonečné rentě. Těšit se můžete na velkou dávku inspirace a motivace.

Do jakých sektorů se vyplatí investovat a jak nás ovlivní umělá inteligence?

Investují více muži nebo ženy, a v jakém věku? Jaké jsou nyní atraktivní sektory pro investování? A proč by měly být kvalifikované fondy investorů součástí každého portfolia? To vše ve své přednášce prozradí Michal Brothánek z investiční společnosti AVANT. Se skokovým technologickým rozvojem můžeme pozorovat rychlý vývoj investičních programů, které využívají umělou inteligenci. Známé jsou již příklady, kdy AI překonala indexy pomocí strategií vytvořených z vlastních zdrojů. Dokáže umělá inteligence skutečně reagovat na dynamicky se měnící prostředí finančních trhů? Na co si dát pozor, a v jakých krocích investičního procesu nám naopak může pomoci? O tom bude hovořit Eva Miklášová z investiční společnosti Invesco.

Nové investiční nástroje, zajímavé fondy a komodity

Věnovat se budeme také predikci a výhledům na finančních trzích v roce 2024. Praktické okénko pro investory připravuje Lukáš Paldus ze společnosti In Invest. Seznámí nás s moderními nástroji a aplikacemi, které pomohou investiční plánování vystřelit na zcela novou úroveň. Přední český investiční odborník Jan Maňák ze společnosti BNP Paribas Asset Management, bude hovořit o tematickém investování, jež bylo dlouhou dobu výsadou aktivně spravovaných fondů. Ve své přednášce popíše jeden velice zajímavý aktivně spravovaný fond a druhý z kategorie těch pasivních, sledující aktuální trendový index. Prozradíme, že se dotkne tématu „vody jako nejvzácnější komodity na planetě“.

Nové důchodové spoření DIP a další investiční témata

Předešlými odstavci výčet témat rozhodně nekončí. Jak uchopit nový Dlouhodobý investiční produkt (DIP) a pro koho má smysl, vysvětlí Roman Kolev z investiční společnosti ATRIS. Nevynecháme ani „zelené“ ESG investice s rozborem jejich efektivity a výnosnosti.  Martina Špatná ze vzdělávací platformy Holky z marketingu poradí, jak si vybudovat sexy značku ve finančním oboru, který je vnímán veřejností většinou jako nudný a konzervativní.

Osobní rozvoj, networking a vynikající občerstvení

O završení konference se postará hlavní motivační řečník Jan Mühlfeit – globální stratég, kouč vrcholových manažerů a olympijských vítězů. Jak uspět v globálním měřítku i v těžkých podmínkách, to nám zprostředkuje na základě osobního prožitku i své dlouholeté praxe v přednášce „Neporazitelná mysl aneb co dělají šampioni jinak“.

V průběhu celého dne si budou moci účastníci užívat vynikající raut, nebude chybět teplý obědový bufet, zásoby Prosecca, a hlavně coffee corner v režii pražírny NordBeans s neomezenou konzumací kvalitní kávy. Vše je zahrnuto v ceně vstupenky! Ke konferenci neodmyslitelně patří také možnost propojit se s kolegy a partnery z oboru, navázat cenné kontakty a rozšířit si obzory. Účast na ART of INVESTING vám otevře dveře k novým obchodním a investičním příležitostem.

NÁŠ TIP! Jste finanční nebo investiční poradce? Za účast na konferenci získáte 2 kredity v rámci následného vzdělávání EFPA Europe.Členové Wealth Clubu automaticky získávají promo kód pro slevu 20 % z ceny konference. 

Související články