Home AKTUALITY Zformovala se skupina PWG zaměřená na správu majetkových záležitostí movitých rezidentů v ČR.

Zformovala se skupina PWG zaměřená na správu majetkových záležitostí movitých rezidentů v ČR.

Autor Redakce
Pavel Kolář

I přes probíhající pandemii dochází ke globálnímu růstu bohatství movitých domácností. V České republice jsou důvodem především vzrůstající ceny nemovitostí. Trh specializovaných služeb plánování a správy bohatství HNWI osob díky tomu dynamicky roste. V důsledku toho v ČR vznikla nová skupina PWG – Private Wealth Group zaměřená výhradně na správu majetkových záležitostí movitých klientů.

Do nově založené firmy PWG – Private Wealth Group se přesunula společnost Svěřenská správa. Po zavedení svěřenských fondů do českého prostředí v roce 2014 se Svěřenská správa stala předním administrátorem a poskytovatelem služeb v této oblasti správy cizího majetku v ČR.

PWG je mateřskou společností, která mimo Svěřenské správy drží ve svém portfoliu i další firmy a projekty. Veškeré tyto aktivity spojuje téma zaměřené na poskytování služeb plánování a správy bohatství pro jedince a rodiny s vysokou hodnotou čistého jmění, tzv. high-net-worth individual – HNWI.

Dle statistiky Capgemini Financial Services Analysis má na vývoj bohatství HNWI vliv zejména světový pokrok. Společnosti poskytující služby správy a plánování bohatství movitým domácnostem by měly vyjít vstříc modernímu světu.

Nově zformovaná skupina PWG se prostřednictvím svých dceřiných společností zaměří výhradně na rozvíjející se služby v oblasti správy bohatství v ČR.

Řídícími partnery skupiny PWG jsou Pavel Kolář a Peter Kováčik. Ředitelkou zákaznického servisu ve společnosti Svěřenská správa se od září 2021 nově stává Jana Šmídová, která do firmy nastoupila po 10 letech působení v Generali Česká Pojišťovna. 

Hlavní Wealth Manager skupiny v rámci Multi Family Office je Petr Vít, který se ke skupině připojil po úspěšném prodeji rodinné firmy JAS ČR, dvojce na českém trhu. Technologickou divizi zaměřenou zejména na aplikaci eTrust vede Ivan Brízgala, který ve společnostech zařazených do skupiny působí na různých pozicích od roku 2016. Pozici šéfredaktorky ve Wealth Magazínu dále zastává Eva Ulrichová.

Private Wealth Group

K transformaci na skupinu PWG jsme přistoupili v důsledku rostoucí poptávky našich zákazníků po správě jejich majetkových záležitostí a zachování jejich životního standardu. Díky nové reorganizaci našich aktivit dokážeme prostřednictvím našich dceřiných společností klientům zajistit oborovou specializaci, lépe využívat vzájemné synergie a přinášet strategie, které jsou přizpůsobeny jejich bohatství i individuálním potřebám,“ vysvětluje vznik nové skupiny Pavel Kolář.

Zdroj: Tisková zpráva Private Wealth Group


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články