Home WEALTH PLANNINGPlánování bohatství Vyšlo páté číslo speciálu Wealth Magazín – Report: Největší přehled poskytovatelů služeb concierge v ČR

Vyšlo páté číslo speciálu Wealth Magazín – Report: Největší přehled poskytovatelů služeb concierge v ČR

Autor Eva Ulrichová

Dnes 13. 12. 2021 vychází páté číslo speciálu Wealth Magazín – Report. Aktuální vydání informuje čtenáře o službách concierge v ČR. Dozvíte se například, co jsou služby concierge, jak vám mohou pomoct nebo které společnosti v ČR je poskytují.

Blíží se Vánoce – svátky klidu a míru. „Ducha Vánoc“ si nespojujeme s mnoha dárky pod stromečkem, ale především s časem tráveným s rodinou. S tradicemi. Se společnými chvílemi. Většina lidí má však Vánoce také spojené s velkým stresem e shonem. Především jde o skloubení příprav na svátky a nadmíry pracovních záležitostí, aby si alespoň tyto dny v roce mohli užít se svými blízkými. Zejména pak v případě úspěšných podnikatelů. „Být úspěšným v pracovním životě a zároveň k dispozici své rodině se stává téměř nemožným cílem. Pokusy o skloubení obou sfér vedou k zanedbání jedné či obou oblastí, zdravotním újmám a zvýšení stresu, je zmíněno v úvodním slově Pavla Koláře. Proto je důležité efektivně řídit a spravovat svůj životní styl.

STÁHNĚTE SI PÁTÉ ČÍSLO SPECIÁLU WEALTH MAGAZÍN – REPORT ZAMĚŘENÉ NA SLUŽBY CONCIERGE

Co jsou služby concierge?

Concierge pravděpodobně pochází ze starého francouzského slova comte des cierges,”vysvětluje Barbora Klimeková z One&Only a dodává, že tato osoba byla zodpovědná za udržování světla ve středověkých palácích. V dnešním slova smyclu je concierge typ služeb pro řízení a správu vašeho životního stylu. Jedná se o vyřizování vašich soukromých a pracovních záležitostí, požadavků a přání. Službu naleznete v některých hotelech i v běžném životě. Tzv. privátního (osobního) concierge můžeme chápat jako virtuálního asistenta, který je vždy na příjmu.

Concierge službám rozumíme především jako našemu závazku důvěry a úspory času širokého spektra klientů. Často se jedná o velmi specifické požadavky, které k realizaci potřebují detailní znalost nebo speciální kontakty. Často se tedy říká, že concierge je tak dobrý, jako jsou jeho kontakty. A vždy udělá všechno, co je lidsky možné, za účelem uspokojení přání klienta,“ upřesnil concierge služby Marek Pšenička, zakladatel Private Concierge. Člověk musí být vždy o několik kroků napřed,“ doplnil charakteristiku privátního concierge Oskar Škoda, který je zakladatelem společnosti Easy Drivers, a dodal, že s tím se člověk už musí narodit. „Jsem takový od malička, vždy jsem se snažil ostatní podporovat, asistovat jim při cestě k úspěchu a pak se z něho společně radovat. Jsem idealista, který chce vidět svět lepší a radostnější. Mým životním posláním jsou služby a díky mé firmě Easy Drivers jsem přesvědčen, že můžeme být příkladem toho, jak by se k sobě lidé měli chovat, s porozuměním a vzájemným respektem, jak by měly fungovat férové obchodní vztahy a jak by tento přístup mohl krok za krokem pozitivně ovlivnit světovou ekonomii. Věřím, že je více lidí s podobným myšlením, ostatně naši klienti jsou toho důkazem. Podnikatelé mají podle mého názoru velkou odpovědnost za společnost, její vývoj a ve výsledku i za její zdraví.“

Typy služeb concierge jsou různé – od zařízení rezervací, dovolených, letů, přepravy po zajištění firemních událostí, školení a dalšího. Jejich povaha se může lišit v závislosti na konkrétní společnosti , např. ve společnosti Malgen se některé z jejich concierge služeb specializují na klienty jejich realitní kanceláře, Smartconcierge zase poskytuje privátní služby zákazníkům jejich cestovní kanceláře. Concierge služby bývají často součástí hotelů s cílem zpříjemnit pobyt v destinaci. Příkladem je Villa Memories, luxusní a butikový hotel, který si klienti mohou pronajmout celý.

Proč služby concierge?

Odpovědí by mohlo být jediné slovo: čas. Služby concierge v moderním slova smyslu vznikly za účelem úspory času. Jedná se totiž o jednu z mála věcí, které si nikdo nemůže koupit ani zaplatit jeho navýšení. Čas máme jen jeden a je přesně vyměřen. Delegovat úkoly na jiné jej uštědří a dotyčný se může věnovat něčemu důležitějšímu, např. rodině. Společně trávené chvíle s blízkými totiž utužují vztahy, zlepšují komunikaci a ve výsledku významně napomáhají strategii pro správu rodiny osob s vysokou hodnotou čistého jmění. Služby pro řízení a správu životního stylu zároveň bývají součástí plánování bohatství, včetně plánu předání aktiv či odchodu do důchodu.

Ve pátém čísle Wealth Magazín – Reportu se prezentují:

Co je Wealth Magazín – Report?

Wealth Magazín – Report je speciál, který vychází kvartálně formou PDF v sekci Reporty. Wealth Magazín – Report se zaměřuje na poskytovatele Private Wealth. Páté číslo se zabývá přehledem poskytovatelů služeb concierge v České republice. PDF speciál je ke stažení zdarma všem registrovaným čtenářům Wealth Magazínu.

Chcete dostávat zdarma kvartální reporty na svůj email? Registrujte se k odběru ZDE.

Související články