Home Řízení rodinyFamily office Single nebo Multi: Výhody spolupráce s Multi Family Office?

Single nebo Multi: Výhody spolupráce s Multi Family Office?

Autor Radek Šiller

Family Office – rodinná kancelář se v základu rozděluje na dva základní typy: Single Family Office (SFO) a Multi Family Office (MFO). Jaké výhody přináší druhý zmíněný typ – Multi Family Office, ve svém textu vysvětluje Wealth Manager, Radek Šiller.

Dobrý den, pane Šillere, můžete mi prosím Vás říci, jaké výhody mi může přinést spolupráce s Multi Family Office?“ Zeptal se mě nedávno jeden movitý člověk, který uvažuje o spolupráci s naší společností.

Téma a institut tzv. Multi Family Office je v českém prostředí stále novinkou, na kterou si movití a ultra-movití lidé pomalu zvykají a více a více se o něj zajímají. Tento trend bude mít v následujících 10 – 15 letech obrovský nárůst. Poskytovatelé těchto služeb, kteří budou schopni přinášet osvědčené metody a přístupy ze zahraničí, budou mít určitě velkou výhodu.

Rád bych následujícími řádky podpořil povědomí lidí o službách rodinné kanceláře typu Multi Family Office na území ČR.

Multi Family Office (MFO) je stále populárnější volbou pro movité a ultra-movité jednotlivce a rodiny, kteří hledají špičkovou finanční (=investiční) a nefinanční správu svého majetku. Tyto specializované instituce poskytují komplexní řešení pro správu bohatství a majetku, což mnoha lidem nabízí řadu výhod a přínosů. Zde je přehled některých hlavních výhod, které movití lidé mohou očekávat od spolupráce s Multi Family Office:

1. Individualizovaná a komplexní péče

Multi Family Office si klade za cíl porozumět unikátním finančním a nefinančním potřebám a cílům každého klienta. To znamená, že klienti obdrží péči, která je plně přizpůsobena jeho (rodinné) situaci. MFO se postará o veškeré aspekty klientových financí, včetně investic, daňového plánování, správy majetku a mezigeneračního převodu majetku.

2. Diverzifikované investice

Multi Family Office poskytuje v rámci finančních služeb přístup k široké škále investičních příležitostí. Klienti mohou očekávat kvalifikovanou analýzu a výběr investic, které jim mohou pomoci diverzifikovat jejich portfolia a minimalizovat riziko.

3. Profesionální poradenství

Klienti získávají přístup k týmu zkušených odborníků, kteří mohou poskytovat rady v oblastech, jako jsou investice, daňové plánování, správa nemovitostí, tvorba holdingové struktury, trust management, právní záležitosti, family governance a mnoho dalších. Toto profesionální poradenství může vést k lepšímu rozhodování ve správě majetku.

4. Plánování dědictví

Multi Family Office může pomoci klientům s plánováním a předáváním majetku budoucím generacím. To zahrnuje rady ohledně závětí, trustů a struktury dědického plánu.

5. Kontrola a transparentnost

MFO poskytuje klientům pravidelný přehled o stavu jejich investic a majetku. To jim umožňuje být lépe informováni a dosahovat tak větší kontroly nad svým jměním.

6. Časová úspora

Spolupráce s MFO uvolní klientovi čas např. pro zážitky s rodinou. Profesionálové se postarají o řadu finančních a nefinančních záležitostí. To umožňuje klientům mít dostatek časového prostoru se věnovat svým osobním a profesním zájmům a rodině. A to všichni víme, že je nenahraditelné.

7. Dostupnost globálních investičních příležitostí

Díky vztahům s dalšími Multi Family Offices napříč celým světem může MFO pomoci klientům investovat na globálních trzích a získávat přístup k investicím, které by pro ně mohli být jinak obtížně dostupné.

A mnoho dalšího….

Zkrátka, spolupráce s Multi Family Office může přinést klíčové výhody pro osoby s větším majetkem, kteří hledají komplexní a individualizovanou péči o svůj majetek. Je však důležité vybrat si důvěryhodné a renomované MFO, které bude mimo jiné plně respektovat klientovy cíle a hodnoty. Wealth Manager z daného Multi Family Office bude totiž vaším dlouhodobým parťákem.

Autor: Ing. Radek Šiller – řídící partner a Wealth Manager ve společnosti Multi Family Office s.r.o.
Bezplatně se registrujte a získáte více 9 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články