Home FAMILY GOVERNANCESpráva rodiny re|design s Davidem Krajíčkem – prof. Jiří Hnilica: Úspěch je velmi relativní a pro každou generaci může znamenat něco jiného

re|design s Davidem Krajíčkem – prof. Jiří Hnilica: Úspěch je velmi relativní a pro každou generaci může znamenat něco jiného

Autor David Krajíček

Foto: Redesign s Davidem Krajíčkem

Profesor Jiří Hnilica je děkan podnikohospodářské fakulty VŠE, prorektor pro zahraniční vztahy a zakladatel Centra pro rodinné firmy při VŠE (CRF). V čem spočívá podle vás ÚSPĚCH v rodinné firmě? Určitě najdete mnoho odpovědí, my jsme rozebrali alespoň část z nich. Co je úspěch pro vás a vaší rodinnou firmu?

  • Úspěšné zapojení rodinného nástupce do vedení firmy?
  • Nalezení externího managementu, který povede úspěšně firmu?
  • Finanční zabezpečení z úspěšného prodeje firmy a nové podnikatelské projekty?

Než si jednoznačně odpovíte na tuto otázku, tak si uvědomte… „Co může být úspěch pro otce, může být totální propadák pro nastupující generaci.” Úspěch je relativní a do jisté míry se tím boří mýtus notoricky známé statistiky, která říká, že přechod z první na druhou generaci “přežije” jen 30 % firem. Dá se považovat za neúspěch úspěšný prodej firmy? Jak velký vliv má rodinná rada na úspěšné předání firmy. Co to vůbec znamená ÚSPĚCH a jak ho můžeme vnímat? Nejen o nastavení pravidel a principů v rodinné firmě jsem si povídal s Jiřím Hnilicou.
Chcete mít přístup k prémiovému obsahu, kvartální speciálům nebo dostávat newslettery se zvýhodněnými vstupenkami na akce?

STAŇTE SE ČLENEM KOMUNITY WEALTH MAGAZÍNU A ZÍSKÁTE 9 PDF MAGAZÍNŮ WEALTH MAGAZÍN – PREMIUM NA SVŮJ EMAIL!

Související články