Home Řízení rodinySpráva rodiny re|design s Davidem Krajíčkem – Petr Václavínek & Oldřich Myslivec: Jak na udržitelnost rodinného majetku?

re|design s Davidem Krajíčkem – Petr Václavínek & Oldřich Myslivec: Jak na udržitelnost rodinného majetku?

Autor David Krajíček

Foto: Redesign s Davidem Krajíčkem

Family Office Partners řeší mimo jiné generační kontinuitu a plánování odkazu majetku nástupcům. Já jsem měl možnost rozebrat alespoň některé nástrahy, které toto odvětví skrývá se zakladateli Petrem Václavínkem a Oldřichem Myslivcem . Další téma, které bylo na místě prodiskutovat, byla udržitelnost majetku a jeho vhodné investování.

Věci, které v rodinných firmách zůstávají na věky, často nejsou o penězích a majetku.“ Neexistuje žádný recept na udržení rodinného majetku ve druhé či třetí generaci, každá rodina je individuální. Pokud nemá dobré vztahy, těžko se to dožene jinak. První i druhá generace v rodinných firmách je v roli imigrantů, oproti tomu ta třetí je už tzv. domorodcem. Jak velký je rozdíl právě v této a dalších generacích? Jak k nim přistupovat? Jak je učit nakládat s majetkem? Po skvělém povídání byla úžasná i závěrečná řeč obou pánů. Vnesli do debaty opět vyšší úroveň a donutili mě k přemýšlení. Zkuste si zavřít oči, promítnout si svůj aktuální životní film, který jste doteď „natočili“ se svými blízkými. Pustit si k tomu můžete novou epizodu podcastu a nechat se unášet rozjímáním o smyslu peněz a majetku.

Co se v podcastu např. dozvíte?

  • Od jakého objemu se vyplatí vlastní Family office?
  • Co je to endowment style?
  • Jak se dívat na rodinnou investiční strategii?
  • Jak souvisí Andora, real estate na Slovensku a včely?

Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání
Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup
k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce
a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.Související články