Home AKTUALITY Ondřej Vlček jako prezident Nortonu? Avast kupuje americká společnost

Ondřej Vlček jako prezident Nortonu? Avast kupuje americká společnost

Autor Redakce

Avast už nebude českou firmou. Americká společnost NortonLifeLock oficiálně oznámila, že český Avast odkupuje za domluvených podmínek. Na čem se podniky dohodly?

Americká společnost NortonLifeLock v tiskové zprávě oznámila, že se s českým Avastem dohodly na podmínkách fúze. Kapitál české firmy je odhadován na 8,1 – 8,6 mld. USD. Dle podmínek může konečná cena dosáhnout až horní hranice odhadu, tedy 8,6 mld. USD (více než 183 mld. Kč). Jednalo by se tak o historicky nejvyšší cenu zaplacenou za českou firmu.

Podmínky fúze

Dle domluvených podmínek mají akcionáři Avastu nárok na finanční protiplnění a na nově vydané akcie Nortonu. Dle tiskové zprávy je kapitál společnosti Avast odhadován ve výši 8,1 mld. – 8,6 mld. USD s tím, že konečná cena je závislá na volbě akcionářů.

Tato transakce je zásadním krokem vpřed pro kybernetickou bezpečnost v segmentu koncových uživatelů a v konečném důsledku nám umožní naplnit naši vizi chránit lidi a umožnit jim žít bezpečný digitální život,“ řekl generální ředitel NortonLifeLock Vincent Pilette a dodal, „touto kombinací můžeme posílit naši platformu Cyber ​​Safety a zpřístupnit ji více než 500 milionům uživatelů. Budeme také schopni dále urychlovat inovace a transformovat kybernetickou bezpečnost.

Obě společnosti si chválí výhodu kombinace ochrany soukromí (poskytuje Avast) a ochrany identity (poskytuje Norton). Dále tisková zpráva uvádí, že fúze společností zvětší rozsah služeb v oblasti IT Security, jejich dosah nebo synergii nákladů.

Generální ředitel Avastu, Ondřej Vlček, řekl, že spojením dojde ke splnění jejich společné cíle, a sice urychlení poskytování kybernetické ochrany spotřebitelům po celém světě. Dle Vlčka je v dnešní době stále větší riziko kybernetických útoků. „Naše talentované týmy budou mít lepší příležitosti k inovacím a vývoji vylepšených řešení a služeb s vylepšenými možnostmi od přístupu po vynikající přehledy dat. Díky našim dobře zavedeným značkám, větší geografické diverzifikaci a přístupu k větší globální uživatelské základně budou spojené podniky připraveny získat přístup k významné příležitosti růstu, která existuje po celém světě,“ dodal Vlček.

Organizace společnosti

Významným krokem je též struktura po fúzi společností. Generálním ředitelem NortonuLifeLock zůstane Vincent Pilette. V roli prezidenta Nortonu by měl dle tiskové zprávy vystupovat Ondřej Vlček, který zároveň bude členem představenstva. Spoluzakladatel a současný ředitel Avastu, Pavel Baudiš, zaujme místo nezávislého ředitele ve správní radě NortonLifeLock. Navíc sídlo americké společnosti nebudeme muset hledat až v Arizoně, ale duálně bude i v Praze.

Zdroj: Tisková zpráva NortonLifeLock


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články