Home AKTUALITY Oficiálně nejbohatší: Dohoda dědiců o rozdělení pozůstalosti Petra Kellnera nabyla právní moci

Oficiálně nejbohatší: Dohoda dědiců o rozdělení pozůstalosti Petra Kellnera nabyla právní moci

Autor Dana Halušková

Skupina PPF v aktuální tiskové zprávě potvrdila, že rozdělení pozůstalosti Petra Kellnera nabylo právní moci. Rozhodnutí soudu nabylo právní moci 23. září 2022. Co se tím mění pro Renátu Kellnerovou a děti?

Očekávané rozhodnutí o dědictví Petra Kellnera nabylo právní moci a řízení tak bylo po roce a půl uzavřeno. Nejbohatší Čech tragicky zemřel minulý rok v březnu, ale dědictví se definitivně vyřešilo teprve nyní. Mezitím majetek spravovala jeho manželka Renáta Kellnerová, která společně se čtyřmi zdědila téměř vše. Připadl jí tedy i většinový podíl v investiční skupině PPF.

Renáta Kellnerová zůstává nejbohatší ženou v ČR

Podíl manželky zesnulého miliardáře činí 59,380 %. Každé z jeho čtyř dětí pak získalo 9,893 %. Všichni dohromady tedy v holdingu vlastní 98,93 %. Po dohodě však bude všechny nové akcionáře na veřejnosti zastupovat Renáta Kellnerová.

Renáta Kellnerová byla členkou představenstva PPF už od roku 1993 a angažovala se také v nadaci The Kellner Family Foundation. Vždy stále spíše v ústraní a na veřejnosti se příliš často neobjevovala… Až do osudného dne.

Po smrti Petra Kellnera se ale situace částečně změnila. Renáta se stala správkyní pozůstalosti, a tak začala naplno ovládat i aktiva skupiny PPF. Dokončením dědického řízení se pro nic nic nemění. Všechny ostatní akcionáře bude ve vztahu k veřejnosti zastupovat dál. Jedinou změnou jsou stále se zvyšující zisky společnosti, které jen za rok rostou o desítky miliard korun. Aktuálně tak majetek nejbohatší Češky dosahuje zhruba 400 miliard korun.

Co všechno PPF vlastní

Portfolio produktů a služeb má skupina PPF opravdu široké. Patří pod ni nejen velké telekomunikace (O2 Czech Republic), ale i některé banky (Air Bank, Moneta Money Bank) nebo internetové obchody, včetně oblíbeného srovnávače Heureka. Podíl v online tržišti Mall.cz skupina nedávno prodala stejně jako v uplynulých měsících prodala své společnosti či podíly v ruských společnostech. Na druhé straně se ale začala zaměřovat i na investice do nových odvětví, například do pražských realit, ale také do pronájmu luxusních jachet ve Francii.

Velká ztráta pro český byznys i naděje do budoucna

Tragickou smrtí Petra Kellnera ztratila skupina vůdčí osobnost a čelila mnoha výzvám. Ať už šlo o personální změny nebo náročné obchody. Přesto dokázala ustát náročné období covidové pandemie a zatím se jí daří i po ukončení podnikatelských aktivit v Rusku. Úspěšné působení Renáty Kellnerové je zároveň skvělým příkladem pro české podnikatelky i pro ženy, které zatím váhají, jestli do prostředí byznysu vstoupit. Věřme tedy, že tomu tak bude i nadále.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání
Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup
k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce
a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.Související články