Home WEALTH MANAGEMENTInvestiční strategie Návrat k medicíně jako vize investora

Návrat k medicíně jako vize investora

Autor Linda Petrášová

Vizí zakladatele společnosti Promedeus s.r.o., pana MUDr. Viktora Růžičky, je přinášet nové trendy v medicínské technice od prestižních a inovativních výrobců s cílem být užitečný lékařům i pacientům. Z toho důvodu směřuje své investice k medicíně. Co společnost Promedeus nabízí?

Promedeus působí na českém trhu od roku 2020, kdy na pole medicínské techniky vstoupil s portfoliem produktů pro potřeby převážně endoskopické a laparoskopické chirurgie, neurochirurgie, robotiky a elektrochirurgie. Promedeus zastupuje světové výrobce, kteří nabízejí nejnovější a unikátní produkty zaručující nadstandardní výsledky při péči o pacienta. Snaží se tak o efektivitu ve zdravotnictví, zlepšení péče a zvýšení standardů svým zákazníkům.

Revoluce na poli laboratorní medicíny

PromedeusLab je novou divizí společnosti Promedeus s.r.o., kterou se zakladatel MUDr. Viktor Růžička vrací na pole laboratorní medicíny. V rámci té dokázal vybudovat silnou společnost BioVendor.

PromedeusLab zastupuje řadu světových výrobců v oblastech automatizované, manuální i POC imunoanalýzy, mikrobiologie, laboratorní automatizace, Life Science, onkologie, hematologie, veterinární diagnostiky, produktech pro centrální laboratoř i obecné laboratorní vybavení. V současné době je v plánu rozšíření do dalších oblastí in-vitro diagnostiky, včetně vývoje a výroby vlastních diagnostických souprav a přístrojů.

Technologie využívané v laboratořích se rychle vyvíjí. Digitální řešení i využití umělé inteligence jsou již v této oblasti zavedené a standardem velkých laboratoří se stávají také pásové technologie. Zároveň nastupuje éra kolaborativních robotů (cobots), kteří pomohou dále ušetřit manuální práci a zmenšit nároky na plochu technologií. Revoluce nastala i v mikrobiologii, a to novou generací hmotnostních spektrometrů, které dnes mohou být menší, méně servisně a finančně náročné.

Promedeus, stejně tak i PromedeusLab, nabízí plnou péči o zákazníka – produktovou, aplikační i servisní podporu na lokální úrovni a v češtině. To zahrnuje také semináře pro odbornou veřejnost s prezentacemi technologií i systémů.

Školení s Mgr. Svatavou Sekaninovou, CEO PromedeusLab
Zdroj: PromedeusLab

Za hranice možností i států

Mladší sestrou PromedeusLab v Čechách je bratislavská pobočka, která na Slovensku působí jako subdistributor. Profesionální obchodní tým pečlivě monitoruje požadavky trhu a nabízí řešení šitá na míru. 

Slovenská pobočka PromedeusLab zahrnuje oddělení Výzkumu a vývoje se specializací na vývoj diagnostických metod v oblasti detekce proteinových biomarkerů pro širokou škálu medicínských odvětví.

Mezi další výrazné milníky patří momentální příprava diagnostického oddělení s pilotním projektem: Analýza střevního mikrobiomu, která poskytne hloubkový obraz o poměru „dobrých“ a „zlých“ bakterií ve střevě.

V PromedeusLab jsme si vědomi toho, že správná a včasná diagnostika je základem úspěšné léčby a jsme hrdí na to, že můžeme být součástí procesu, kde se posouvají hranice laboratorní medicíny, diagnostiky a prevence. Protože, jak říká MUDr. Růžička, nestačí dělat věci správně, je třeba dělat správné věci.

Autor: Linda Petrášová – Promedeus

Související články