Home AKTUALITY Kdo byl Petr Kellner? Skupina PPF zveřejnila video

Kdo byl Petr Kellner? Skupina PPF zveřejnila video

Autor Redakce

Skupina PPF dnes zveřejnila video, na kterém promlouvá hlavní osobnost společnosti. Co sám o sobě říká tehdejší nejbohatší Čech?

Zítra by Petr Kellner oslavil 57. narozeniny,“ začíná text Vladimíra Mlynáře na jeho Twitteru. Pod ním se nachází jedno z mála videozáznamů, na kterém může veřejnost spatřit Petra Kellnera. Ten se často objektivům spíše vyhýbal. „Chráním rodinu a chráním to soukromí. Snažím se, aby pro děti a celou rodinu udržel do maximální možné míry soukromí, které jsem schopen udržet,“ vysvětluje Kellner na videu, které na svém webu zveřejnila skupina PPF. Video zahrnuje několik záznamů Petra Kellnera, včetně jeho popisu sama sebe.

Kdo byl Petr Kellner?

„Já jsem Petr Kellner podnikatel a taky jsem Petr Kellner táta,“ popsal sám sebe na videu. Dále se tento muž charakterizoval jako introvert, který nemá rád velké společnosti či shromáždění. Na otázku Kdo je Petr Kellner? sám odpověděl, že se cítí jako konzervativec, liberál, pravicově zaměřený a zároveň má silné sociální cítění.

Ve videu též naleznete např. záznam z toho, jak Petr Kellner přednášel lidem o práci a skupině PPF. Také nechybí ani část o pomoci v Covidu. „My jsme na začátku té krize nebo té paniky vůbec nepřemýšleli o tom, jestli budeme pomáhat, nebo jestli to bude 200 milionů nebo 100 milionů, ale přemýšleli jsme o tom, jak pomoct,“ říká Petr Kellner na záznamu, který uvádí část Pomoc v době covidu.

V byznysu nevyhráváte vždycky,“ upozorňuje Petr na videu a dodává, že při prohře se musíme zamyslet nad tím, co udělat jinak a jak danou situaci zlepšit. Video je unikátním materiálem, kde široká veřejnost může spatřit tuto inspirativní osobnost.

Petr Kellner byl spoluzakladatelem skupiny PPF, kde měl majoritní podíl. Skrze skupinu PPF vlastnil většinu svého bohatství, jehož výše jej zařadila na první místo žebříčku nejbohatších Čechů. Petr Kellner zemřel ve věku 56 let při tragické nehodě vrtulníku na Aljašce.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články