Investiční strategie single family offices, nadací a nadačních fondů je v současné době velkým tématem. Kam alokují svá aktiva nejmovitější rodiny a významné organizace? Na to se spolu s osobnostmi českého podnikatelského a investorského prostředí zaměříme v odpoledním tematickém bloku konference Wealth Forum, která se koná už 7. listopadu v Praze.
Mnoho z nás každoročně očekává a sleduje výroční report společnosti UBS o globálních Single Family Offices. Letošek nebyl výjimkou. Každoročně osvědčené praktiky světových rodinných kanceláří také přebírají někteří čeští wealth manageři, zkušení investoři nebo investiční poradci. Jak ale investují české single family offices nebo další významné organizace spravující majetek, jako jsou nadace a nadační fondy? To účastníkům konference Wealth Forum nejen prozradí, ale budou také diskutovat Pavel Bouška, Martina Břeňová a Ladislav Sekerka. Co o řečnících víme a co se od nich dozvíme?
Pavel Bouška
G2, VAFO Group
Zakládající partner single family office Fermia
Pavel Bouška je majitelem skupiny VAFO, která zahrnuje devět výrobních závodů a patří k evropským lídrům v oboru krmiv pro domácí mazlíčky exportujícím do téměř 90 zemí světa. Pavel je však také aktivní i v mnoha jiných oborech podnikání. S Petrem Křížem založil family office Fermia, která je mimo jiné prostřednictvím značek jako Country Life, Lifefood nebo Bio nebio největším českým distributorem potravin v bio kvalitě.
Fermia také spoluvlastní největší český obchod s cyklistickou a lyžařskou výbavou Ski a Bike Centrum Radotín nebo síť obchodů s dětským oblečením Skibi Kids. S Pavlem Přibylem a Lubošem Černým zase vybudoval prémiový coworking Opero v centru Prahy, v rámci kterého investuje i do mnoha nadějných českých start-upů. Se skupinou přátel je spoluvlastníkem Vinohradského pivovaru. Aktivně tak dnes se svým teamem spravuje více než čtyřicítku firem.
Z vystoupení se dozvíte:
- Důvody a motivace k založení vlastní family office
- Vize a cíle single family office Fermia
- Rodinná komunikace při zakládání SFO
- Přístup a způsob volby investiční strategie SFO
- Zapojení členů rodiny do SFO
Martina Břeňová
Ředitelka OSF
Martina Břeňová je ředitelkou Nadace OSF (Open Society Fund Prague), která je jednou z největších nadací u nás a podporuje demokracii a občanskou společnost v ČR a zemích střední Evropy. Jejím životním tématem je filantropie, zejména podporující systémové změny a téma inovativní spolupráce soukromého, občanského a veřejného sektoru.
Martina působila osm let jako ředitelka pro programy a rozvoj soukromého Nadačního fondu Avast, který pomáhala vybudovat na půdě globální kyberbezpečnostní firmy Avast. Vzdělávání získávala na Filozofické fakultě MU v Brně a na Yale University v USA. Je členkou Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.
Z vystoupení se dozvíte:
- Co je základem správy nadačního kapitálu
- Proč je téma investiční strategii v nadacích a nadačních fondech důležité
- Kritéria pro výběr investičních aktiv nadace
- Investiční strategie Nadace OSF
- Jak na tvorbu IPS (Investment Policy Statement) v nadaci / nadačním fondu
- Jak na zapojení členů rodiny do správy nadačního kapitálu a rozhodování o investiční strategii
Ladislav Sekerka
Partner v Consillium single family office
Ladislav je partnerem v single family office Consillium. Dříve 12 let působil v UBS Wealth Management v Curychu a Vídni. Jako výkonný ředitel byl poradcem pro klienty ze střední Evropy z řad HNWI, UHNWI a family offices.
Ladislav vystudoval Harvard Business School Alumnus a získal magisterský titul na Masarykově univerzitě z oboru Práva a na Vysokém učení technickém v Brně z oboru Ekonomie.
Z vystoupení se dozvíte:
- Investiční vize a cíle Consillium single family office
- Účel Consillium single family office
- Komunikace s členy rodiny o investiční strategii
- Vliv celospolečenského vývoje a inovací na investiční strategii
- Zapojení rodinných hodnot do investiční strategie
- Způsob výběru investičních aktiv