Home WEALTH PLANNINGPlánování bohatství Jak na plánování bohatství v praxi? Čeští experti vzdělávají o tématech Wealth Planning

Jak na plánování bohatství v praxi? Čeští experti vzdělávají o tématech Wealth Planning

Autor Eva Ulrichová

Jaké nástroje a strategie Wealth Planning – plánování bohatství jsou pro vás nejvhodnější? Jakým způsobem můžete předat majetek další generaci a které struktury k tomu použít? Nebo jak zanechat odkaz, a přitom pomoct dobré věci? Přední čeští experti vzdělávají české movité jedince a rodiny o tématech Wealth Planning.

Získat know-how a reálné dovednosti pro plánování vašeho bohatství bývá velkou výzvou, a to nejen v CEE regionu, kde se konkrétní strategie stále tvoří. Jistě, získáváme inspiraci od významných osobností ze západu. Zjišťujeme struktury, strategie i principy Wealth Planning známých světových rodin, jako je např. rodina Rockefellerů nebo Rothschildů… Nabídnout mnoho mohou ale i přední čeští experti, kteří mají za sebou x desítek let zkušeností a často se vzdělávali nebo získávali praxi právě v zahraničních mocnostech. Tito čeští profesionálové nyní budou sdílet své know-how v úzkých kruzích na vzdělávací akci Workshop & Networking Private Family Wealth 2023 tak, aby zodpověděli na vaše otázky a výzvy při plánování bohatství. Co vše je třeba při plánování bohatství řešit? Nyní se zaměříme na komunikaci, struktury i filantropii.

Komunikace jako klíč k zachování bohatství

Komunikace je základem každé úspěšné společnosti,“ sdělil Wealth Magazínu Michal Rádek, zakladatel a majitel společnosti Léčení firem s.r.o. Jako mentální coach a krizový manažer pomáhá podnikům překonávat výzvy – ty většinou plynou právě z nedostatečné nebo špatné komunikace mezi obchodními partnery, členy rodiny nebo s dodavateli atd.

Každý z nás sděluje a zpracovává informace rozdílně. Tento fakt umí položit i dobře fungující byznys,“ dodal krizový manažer. Jak ale na úspěšnou úspěšnou komunikaci pro efektivní chod firmy a její zachování? Konkrétní tipy Michal Rádek představí v rámci svého wokshopu na akci Workshop & Networking Private Family Wealth. Mentální coach a krizový manažer je připraven s vámi řešit veškeré vaše výzvy, se kterými se v komunikaci potýkáte.

Jak na předání majetku další generaci s využitím svěřenského fondu?

Přemýšlíte nad využitím svěřenského fondu při mezigeneračním transferu majetku? A víte, zda je svěřenský fond vhodným nástrojem právě pro vaši rodinu? Co vše je nutné vyřešit při založení svěřenského fondu za účelem předání majetku a kdy je správný čas pro jeho vytvoření? Kdy a proč je vhodné do zakládání trustu zapojit členy rodiny?

To je jen zlomek otázek, které byste si měli položit při založení svěřenského fondu. Nejen s jejich zodpovězením vám mohou pomoct Trust Advisoři ze společnosti Svěřenská správa s.r.o., Pavel Kolář, Peter Kováčik a Jiří Nekvapil, kteří 13. dubna povedou workshop na téma Jak na mezigenerační předání majetku s využitím svěřenského fondu.

Bude mít moje filantropie skutečný smysl?

Tuhle otázku si pokládá mnoho filantropů. Cest pro dárcovství je mnoho, zvolit tu správnou pro reálný impakt vašich projektů je pro filantropické rodiny výzvou. Jak na to, aby vaše filantropie měla reálný impakt? Kdy je vhodné založení nadace a kdy naopak zůstat individuálním dárcem? Jaký typ filantropie je pro vás ten pravý? O tom s vámi budou diskutovat expertky Dagmar Goldmannová a Michaela Kreuterová z Nadačního fondu Via Clarita.

Chcete se dozvědět více praktických rad pro váš Wealth Planning i po další témata správy majetku? Zveme vás na celodenní vzdělávací akci Workshop & Networking Private Family Wealth.

Sleva 15 % s promo kódem WEALTH platí jen do 9. 3. 2023.


Co je Workshop & Networking Private Family Wealth?

Workshop & Networking Private Family Wealth je jedinečný typ vzdělávací akce, která volně navazuje na stejnojmennou mezinárodní konferenci. Jedná se o unikátní koncept cirkulačních workshopů určených pro české a slovenské movité jedince a rodiny. 

Během jednoho dne proběhne 8 kol workshopů, v rámci kterých účastníci cirkulují po jednotlivých tématech. Koncept akce je připraven tak, aby v jeden čas u jednoho workshopu mohlo být max. 10 účastníků pro zajištění toho, že se dostane i na vaše dotazy. Zároveň je event provázen celodenním networkingem a lektoři tak budou připraveni se vám kdykoliv věnovat při řešení vašich výzev.

Související články