Home Řízení rodinySpráva rodiny Jak aktivně zapojit členy rodiny do správy majetku: Už 5. 10. významné osobnosti odhalí příběhy vícegeneračních podniků

Jak aktivně zapojit členy rodiny do správy majetku: Už 5. 10. významné osobnosti odhalí příběhy vícegeneračních podniků

Autor Eva Ulrichová

Správa rodinného majetku není jen o investičních příležitostech a podnikání, významnou roli hrají také vztahy. Do správy rodinného majetku a řízení podniku bývá aktivně zapojeno více členů jedné rodiny. To může být skvělou příležitostí, ale v případě nezdaru se příležitost může lehce proměnit v hrozbu. Jakou strategii zvolit, aby byl majetek ochráněn a zachován pro další generace?

Jak úspěšně využít příležitosti, kterou zapojení rodinných členů nabízí? Své zkušenosti budou sdílet světové i české osobnosti, jejichž rodinný majetek či firma jsou již v několikáté generaci. Tematický panel Přístup významných rodin ke správě majetku kolektivně jako rodina nabízí tři různé řečníky z naprosto odlišnými pohledy. Každý z nich pochází z diametrálně odlišného prostředí, avšak jedno je spojuje: téma správy rodinného majetku se zapojením členů rodiny. Přijďte si poslechnout příběhy osobností, inspirovat se jejich zkušenostmi a zjistit, jak se liší pohled na správu rodinného majetku českého podnikatele z prostředí, kde správa bohatství je teprve na svém počátku, od přístupu potomka Tomáše Bati, který je zástupcem již 4. generace? Celé téma pak doplní expert se zkušenostmi se správou rodinného majetku a řízením rodiny těch nejmovitějších a nejvýznamnějších rodin po celém světě.

Tomáš Baťa, nestor českého rodinného podnikání

Tomáš Baťa, jeden ze zakladatelů rodinného impéria (tedy tehdy jen malé obuvnické firmy o 10 zaměstnancích), starosta Zlína a ten, kdo z malého podniku vybudoval impérium. „Baťovskými úvahami“ se dodnes řídí nejedna česká podnikatelská rodina, o čemž vypovídají již ustálené pojmy typu „Baťovské kolečko“, „Baťovská cena“… Jsou Baťovské úvahy stále i základem správy rodinného majetku, podniku rodiny Baťů?

Mimo revoluční obchodní myšlenky, jako např. přístup k zaměstnancům, manažerům nebo marketingová „Baťovská cena“ zakončená devítkou, přinášel Tomáš Baťa inovace i do správy rodiny a přesgeneračního předávání. A dle všeho se mu to povedlo, nyní je rodinný majetek již ve 4. generaci. Nejmladším potomkem, tedy zástupcem 4. generace a pokračovatelem ve správě rodového majetku, je aktuálně Thomas Archer Bata, který také vystoupí na konferenci Private Family Wealth 2023, aby publiku popsal, jak on sám byl zapojen do rodinného podnikání, připravován na převzetí odpovědnosti za rodinný majetek i jaké chyby rodinu potkaly a jak je společně jako rodina vyřešili.

LIKO-S, nejlépe řízená firma v ČR. A to v druhé generaci

Rodinná firma LIKO-S má za sebou inspirativní příběh českého mezigeneračního podniku. Ve vedení společnosti jsou zapojení členové rodiny od otce zakladatele po děti i zetě. Do role CEO v nedávných letech nově vstoupil syn Jan Musil, otec Libor Musil, který je zakladatelem společnosti, nyní působí jako místopředseda společnosti. Přesto, že dle statistik až 70 % firem nepřežije předání druhé generaci, byla firma LIKO-S již druhým rokem oceněna společností Deloitte jako nejlépe vedená firma. Jak se Liboru Musilo a jeho rodině podařilo úspěšně mezigeneračně předat/převzít rodinný podnik? Jakým způsobem jsou členové rodiny zapojeni do firmy a co vše to vyžadovalo? Tajemství úspěchu rodinného byznysu a mezigeneračního transferu nám Libor Musil, zakladatel, prozradí už 5. října na konferenci Private Family Wealth.

Tajemství úspěšného transferu: Jak nejvýznamnější rodiny po celém světě zapojují jejich členy do aktivní správy majetku?

Na tuto otázku bude v říjnu odpovídat Adam Lessing, ředitel CEE divize v LGT Bank Austria. V jedné globálně z nejznámějších privátních bank mají své jmění – mimo rodu Lichtenštejnů, kterému banka patří – spravovány ty nejvýznamnější rodiny po celém světě. Proč? Co přimělo ty nejmovitější rodiny svěřit svůj majetek do rukou právě této bance? A jak privátní „LGT“ bankéři rodinám pomáhají se začleněním dalších členů rodiny do podniku nebo správy majetku? Adam Lessing, co by řečník na konferenci PFW 2023, bude s publikem sdílet své zkušenosti z praxe s rodinami s vysokou, velmi vysokou a ultra vysokou hodnotou čistého jmění, nebo rady a tipy, jak můžete i vy úspěšně zapojit členy rodiny do správy rodinného bohatství a řízení rodiny/podniku.

Panelová diskuze: 3 řečníci, 3 různé pohledy

V panelové diskuzi, která probíhá mezi účastníky konference a řečníky daného tematického panelu, se můžete osobností ptát na vše, co vás zajímá. Tentokrát budeme mít v diskuzi 3 řečníky, jejichž pohled na řízení rodiny a správu rodinného majetku, podniku zcela přirozeně naprosto odlišný. Thomas Archer Bata, který převzal štafetu již jako čtvrtý v řadě, zakladatel českého rodinného podniku Libor Musil, jež se spolu s rodinou sami učili a vzdělávali o tom, jak nepřijít o vybudované bohatství a jak zapojit členy rodiny do podniku, nebo expert Adam Lessing s dennodenními zážitky a zkušenosti s nejmovitějšími klienty. Už na naše řečníky máte připravené otázky?

VÍCE INFORMACÍ O KONFERENCI PRIVATE FAMILY WEALTH 2023

Dnes jsme vám blíže představili řečníky a témata prvního panelu, ve kterém budeme společně hledat odpověď na otázku: Přístup významných rodin ke správě majetku kolektivně jako rodina.

Jaké další osobnosti na konferenci Private Family Wealth 2023 budete moct osobně potkat?

Na konferenci Private Family Wealth dále vystoupí:

  • Kateřina Zapletalová, filantropka a spolumajitelka sklárny Moser
  • Silke a Jaroslav Horákovi, majitelé Albatros Media a zakladatelé Nadace Albatros
  • Nicola Crosta, světové expert na filantropii, zakladatel nadace Baan Dek Foundation a společnosti Impact46
  • Karel Kostka, nejchytřejší Čech a expert na umělou inteligenci s ohledem na celospolečenský vývoj
  • Sara Polak, popularizátorka umělé inteligence
  • a další

Všechny osobnosti si zobrazíte zde.

Chcete u toho být taky?

Ještě pár volných míst máme. Registrujte se v odkazu níže a zajistěte si místo na konferenci. Vstupenky jsou ve volném prodeji za cenu 11.999 Kč vč. DPH.

Související články