Home AKTUALITY Family Office R2G miliardáře Oldřicha Šlemra je akcionářem Rohlíku

Family Office R2G miliardáře Oldřicha Šlemra je akcionářem Rohlíku

Autor Redakce

V uplynulých dnech jste mohli zahlédnout informace o tom, že do supermarketu Rohlík.cz vstupují dva velké zahraniční fondy. To ale není vše. Společnost má však nové akcionáře. Mezi nimi naleznete například i Family Office miliardáře Oldřicha Šlemra nebo fond kvalifikovaných investorů.

Do známého online obchodu Rohlík.cz vstupují noví akcionáři, jak vyplývá ze Sbírky Listin společnosti Velká Pecka, která je provozovatelem online supermarketu. Cílem má být navýšení rozpočtu pro expanzi Rohlíku do zahraničí. Jedním z akcionářů je i česká Family Office RSG, která do společnosti vstoupila s 10.689,- Kč.

Co je R2G?

R2G je česká Family Office, kterou v roce 2016 založil miliardář Oldřich Šlemra a zároveň působí jako Wealth Manager. Cílem rodinné kanceláře je ochrana a rozvoj rodinného bohatství. Family Office R2G se orientuje především na správu investičního portfolia a investice, které mají předpoklad dlouhodobého růstu bohatství.

ČTĚTÉ TAKÉ: KOMPLETNÍ PRŮVODCE FAMILY OFFICE – RODINNOU KANCELÁŘÍ

Kdo je Oldřich Šlemr?

Oldřich Šlemr je známý jako bývalý spolumajitel České gurmánské společnosti. Po prodeji začal podnikat s majiteli Avastu a společně se např. stali vlastníky firmy na výrobu netkaných textilií PFNonwovens, se kterou expandovali do Afriky, USA, po Evropě i do Číny. Společnost vznikla odkoupením amerického výrobce FQN a následným spojením s českým Pegasem.

S čistým jměním v hodnotě 17,7 mld. Kč patří Oldřich Šlemr dle žebříčku Forbes mezi patnáctku nejbohatších Čechů. Jeho bohatství tvoří např. i Martinický palác na Pražském hradě, kde uchovává svou sbírku umění v hodnotě cca 1 miliardy korun, nebo spoluvlastnictví luxusního hotelu InterContinental v Praze.

Další noví akcionáři Rohlíku

Family Office v Rohlíku nepůsobí jen jako akcionář Velké Pecky!

V pátek 26. 2. 2021 byla zapsána do obchodního rejstříku společnost Rohlik Group a.s. Zakladatele společnosti je Rohlik.cz investment a.s. (dále RINVEST). Nová společnost vznikla ze změny stanov ze dne 22. 2. 2021, kdy Tomáš Čupr vstoupil do funkce člena správní rady společnosti.

Předmětem podnikání má být, stejně jako u RINVEST výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostentského zákona. Oproti zakladatelské společnosti je předmětem činnosti Rohlik Group a.s. krom pronájmu nemovitostí, bytů a nebytových prostor také správa vlastního majetku. Ze Sbírky Listin vyplývá, že ve společnosti je zainteresovaná Family Office miliardáře Oldřicha Šemra R2G.

Zdeňka Svoboda, šéfka PR Rohlík.cz nám sdělila, že prostřednictvím nové Rohlik Group by mělo dojít k zastřešení všech zahraničních společností spadajících pod Rohlík, které jsou v jiných státech pod jiným názvem. Prozatím Rohlík expandoval do Maďarska a Rakouska, v tomto roce bude pokračovat v Německu.

Zda bude právě tato Family Office spravovat majetek, pomáhat vstoupit na zahraniční trh nebo je akcionářem v nové společnosti skupiny se redakci zatím zjistit nepodařilo.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články