Home WEALTH PLANNINGPlánování bohatství Čtyři různé generace budou diskutovat o tom, jak na zachování majetku pro příští generace

Čtyři různé generace budou diskutovat o tom, jak na zachování majetku pro příští generace

Autor Eva Ulrichová

Co spojuje člena rodu „House of Meinl“, zástupce nejstarší italské podnikatelské rodiny, správce církevního majetku a svěřenského fondu nebo českého úspěšného podnikatele a investora? Konference Wealth Forum! Už 7. listopadu se sejdou české i světové osobnosti, aby diskutovaly a společně hledaly odpověď na otázku, jak na strukturování majetku s cílem jeho zachování pro příští generace.

Čtyři různé pohledy, čtyři různé generace, tři státy a desítky až stovky let zkušeností. Jak se liší přístup ke strukturování majetku s cílem jeho zachování pro příští generace u rodiny s téměř pětisetletou podnikatelskou historií od církevní organizace? Jaký je pohled jedné z nejvýznamnějších světových rodin, tzv. House of Meinl, a co mohou k tématu říct české podnikatelské rodiny? Přijďte si na konferenci Wealth Forum poslechnout diskusi a společně s Juliem Meinlem VI., Janem Řežábem (skupina JRD), Tommasem Fossatim (Gruppo Sella) a Vojtěchem Bendou (Arcibiskupství pražské) hledat odpověď na to, jak na strukturování majetku s cílem jeho přesgeneračního zachování.

DO KONFERENCE WEALTH FORUM ZBÝVAJÍ NECELÉ DVA MĚSÍCE. BUDETE U TOHO?

Společná diskuse aneb není rodina jako rodina

Každá rodina je jiná a neexistuje univerzální pravidlo, jak strukturovat rodinné bohatství. Přístup ke strukturování a zachování majetku pro příští generace se liší podle toho, o jakou rodinnou generaci jde, jaké jsou její cíle, vize a potřeby. Vliv má ale také to, jak rozvinutý je systém wealth planning a family governance v daném státě. V České republice jsme však stále na počátku. Kde tedy čerpat inspiraci?

Zkušenosti od G1 až po G9 či církevní instituce (Gx“)

G1/Česká republika: Jak významní čeští podnikatelé přistupují k předávání a zachování rodinného majetku a jaké struktury využívají? Svůj pohled na problematiku přiblíží investor, filantrop a zakladatel skupiny JRD, Jan Řežáb, který ve své rodině v současnosti vede debaty o cestě, kterou se vydat. Nad čím Jan Řežáb v rodině uvažuje a proč?

G6/Anglie: Hlavním řečníkem tematického panelu i celé konference je Julius Meinl VI., nástupce a člen 6. generace rodu známého jako House of Meinl, jejíž podnikání se rozvíjí i v České republice, kam také sahá její původ. Rodina Meinl totiž pochází z Karlovarského kraje. Nyní – o více než 160 let později – je z malého podniku světové impérium. Jaká cesta vedla k rodinnému úspěchu a jakým způsobem rodina přistoupila ke strategii pro zachování rodového majetku?


G9/Itálie: Kromě hlavního řečníka si v tomto tematickém bloku poslechneme také zkušenosti zástupce nejstarší italské podnikatelské rodiny. Tommaso Fossati, zástupce deváté generace a nástupce v rodinné firmě Gruppo Sella, se podělí o rozsáhlé zkušenosti s předáváním a zachováním majetku po dobu téměř 500 let.

Gx/Česká republika: Principy a strategie pro přesgenerační zachování a předávání majetku nejsou cílem pouze rodinných firem a dalších vícegeneračních rodin. Důležitý aspekt je to také pro charitativní instituce, filantropické projekty i církev. Pražské arcibiskupství proto před dvěma lety vytvořila holding a majetkové struktury včetně AP svěřenského fondu tak, aby došlo k zachování církevního majetku i pro příští generace. Jaká byla církevní motivace a jakým způsobem jsou struktury ukotvené ve správě církevního majetku? To nám přiblíží Vojtěch Benda, správce AP svěřenského fondu.

Zajímavost na závěr

Z hovorů s řečníky nám vyplývá, že současné generace nástupců tíhnou k venture capitalu a angel investicím. Jakou roli mohou mít ve správě rodinného majetku a jak mohou takové investice vícegeneračním rodinám pomoct v zachování bohatství i komunikaci v rodině? Zeptejte se řečníků přímo v panelové diskusi!

Kde se dělá nejlepší byznys? U sklenice vína

Konference Wealth Forum nabídne mimo inspiraci a know-how další možnosti pro vaše podnikání. Využijte networkingu u sklenice vína či prosecca během prvotřídního cateringu a získejte nové cenné kontakty. Alkoholická a dealkoholická vína i prosecca vám budou k dispozici po celý den.


O konferenci Wealth Forum

Mezinárodní konference Wealth Forum se koná již šestým rokem. Tentokrát se zaměřujeme na Rodinné vícegenerační bohatství. Pořadatelem konference je Wealth Magazín. Konference nabídne unikátní témata, řečníky a jedinečnou příležitost pro networking s českými i zahraničními osobnostmi v oboru. Konference se koná 7. listopadu 2024 v pražském hotelu Grandior Hotel Prague. Konference má tři samostatné tematické panely:

  1. Jak na strukturování majetku s cílem jeho zachování pro příští generace
  2. Příběhy vícegeneračních rodin
  3. Investiční strategie rodinných kanceláří – Single Family Office (nejen v nejisté době)

Cena konference je 8.999 Kč včetně DPH (cca 7.437 Kč bez DPH). Vstupenky REGULAR jsou v prodeji pouze do 30. září.

Každý účastník získává:

  • welcome drink
  • prvotřídní catering po celý den
  • oběd formou studeného i teplého buffetu 
  • nealkoholické a teplé nápoje
  • víno a prosecco, popř. dealkoholické víno
  • voucher v hodnotě 5.000 Kč na vzdělávání od partnera konference

Související články