Home WEALTH MANAGEMENTSpráva majetku Ashton Kutcher i Iron Man: Umělá inteligence jako trend hollywoodských hvězd

Ashton Kutcher i Iron Man: Umělá inteligence jako trend hollywoodských hvězd

Autor Dana Halušková

Investice do startupů s umělou inteligenci nejsou jen pro technologické nadšence nebo byznysové lídry. Zajímá i spoustu hollywoodských celebrit včetně Ashtona Kutchera nebo Leonarda DiCaprio. Kam jejich miliardy putují?

Jak už jsme několikrát zmiňovali, spousta celebrit nespoléhá jen na odměny za natáčení filmů nebo alb, ale soustředí se i na zhodnocování již vydělaných peněz. K tomu jim skvěle slouží jak různé investiční nástroje, tak celé firmy. V poslední době se spousta z nich zhlédla ve venture capital fondech, prostřednictvím kterých investují do rizikového, jinak známého jako rozvojového kapitálu.

Ashton Kutcher sází na moderní technologie

Velkou vášeň pro inovace a startupové jednorožce má i Ashton Kutcher. Potvrdil to už začátkem letošního roku, kdy prostřednictvím své firmy Sound Ventures investoval do francouzsko-americké společnosti Hugging Face, která pracuje s umělou inteligencí. A to tak, že vytváří, nasazuje a trénuje modely strojového učení. 

Když jsme viděli představení ChatGPT, uvědomili jsme si, že to je naprosto přelomový moment,” sdílel Kutcher s Bloomberg své nadšení z nové technologie, ale zároveň upozorňuje na nutnost její regulace.

Podle serveru Yahoo se tak Kutcher přidal k technologickým velikánům, jako je Nvidia, Salesforce nebo Microsoft. A jak je vidět, zatím se investice vyplácí, protože Hugging Face má aktuálně hodnotu 4,5 miliardy dolarů a zvyšuje i hodnotu Kutcherova čistého jmění, které se letos vyšplhalo na zhruba 300 milionů dolarů. Jeho společnost Sound Ventures spravuje aktiva v hodnotě přes miliardu dolarů. Důkazem jeho investorských dovedností je ale i to, že v minulosti podpořil Uber, Airbnb, Pinterest a další úspěšné firmy.

Leonardo DiCaprio podporuje udržitelnost.

Filmový Vlk z Wall Street je stále exceluje v Hollywoodu, ale je i zapáleným environmentalistou. A to už od roku 1998, kdy založil nadaci na boj proti klimatické změně. Navíc se neztratí ani ve světě financí a startupů. Přes své venture capital firmy tedy investuje do umělé inteligence, která může pozitivně ovlivnit životní prostředí. Navíc je i strategickým konzultantem pro venture capital fond Regeneration. Ten je známý zejména investicí do společnosti Greyparrot specializované na AI recyklaci.

Robert Downey Jr. aneb jak Iron Man bojuje proti uhlíkové stopě

Zlepšení životního prostředí chce pomocí technologií dosáhnout i Robert Downey Jr., který svůj venture capital fond založil v roce 2019 přímo na konferenci společnosti Amazon. Podle jeho vlastních slov mu totiž právě umělá inteligence dává naději do budoucna. Downey se tedy podílí například na financování platformy ClimateAI, jejímž cílem je zmírnit dopady změny klimatu a ukázat, že tato technologie může společnosti přinést mnoho nových příležitostí.
Bezplatně se registrujte a získáte více 9 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články