Home LifestyleŽivotní styl Světové a české celebrity, které úspěšně podnikají

Světové a české celebrity, které úspěšně podnikají

Autor Dana Halušková

Spousta hollywoodských celebrit patří mezi poměrně úspěšné podnikatele a investory. Za všechny můžeme jmenovat třeba slavnou zpěvačku Taylor Swift, moderátorku Oprah Winfrey nebo herce Ryana Reynoldse. Podíváme se, jakým oblastem se věnují nebo kolik vydělávají, a nezapomeneme ani na zmínku o byznysových hvězdách českého šoubyznysu.

Většina známých osobností si uvědomuje, že jejich sláva může rychle pominout. Hledají si tedy i jiné zdroje příjmů, kterými mohou být například podnikatelské aktivity nebo investice. Někteří dávají přednost rozšiřování nemovitostního portfolia, jiní investují do digitálních technologií nebo luxusního alkoholu. Vybrali jsme několik světových i českých hvězd, jejichž jména rezonují i v byznyse nebo investicích.

Z Hollywoodu do Silicon Valley?

Taylor Swift 

Mezi nejbohatší celebrity se řadí populární zpěvačka a dvanáctinásobná vítězka ceny Grammy Taylor Swift. Její úspěch tkví v tom, že si je vědoma svých kvalit a nebojí se požádat o adekvátní odměnu. V podnikání se specializuje na reality a jako zkušená byznysmenka se rozhodně nenechá oklamat. V roce 2022 například odmítla sponzorství v hodnotě milionu dolarů od kryptoměnové burzy FTX, která záhy zkrachovala. Její čisté jmění vloni podle magazínu Forbes činilo úctyhodných 570 milionů dolarů (netto 12.400.407.000 Kč).

Ryan Reynolds

Podnikání se věnuje také herec Ryan Reynolds, který letos v březnu prodal svého mobilního operátora společnosti T-mobile za 1,35 miliard dolarů. Nebyl to ale jeho první úspěšný prodej firmy. Už v roce 2020 si od něj evropský výrobce alkoholu Diageo koupil jeho společnost Aviation Gin. Majetek filmového krasavce tak stále roste a nejnověji ho web Celebrity Net Worth vyčíslil na 350 milionů dolarů (netto 7.614.285.000 Kč).

Oprah Winfrey 

Oprah Winfrey většina z nás zná hlavně jako televizní moderátorku. Málokdo ale ví, že se stala první dolarovou miliardářkou tmavé barvy pleti a její majetek dosahuje hodnoty 2,5 miliardy dolarů (netto 54.387.750.000 Kč). A co jí tak velké jmění přineslo? Uspěla především díky vlastnímu televiznímu kanálu OWN a vlastnímu magazínu. Dnes je navíc jednou z nejvýznamnějších světových filantropek.

Hvězdné podnikání po Česku

Dohledat informace o českých celebritách s úspěšným byznysem není tak jednoduché. Svoje soukromí si hodně chrání. Když už média něco zjistí, jde většinou spíš o nepovedené podnikání. Pár výjimek ale přece jen existuje.

3V1

Dámy z tři v jednom jsou teď sice na mateřské dovolené, a tak pořádají méně společných akcí a na čas přerušily svoji show v rádiu. I tak se ale Nikol Leitgeb (dříve Štíbrové), Veronice Arichtevě a Martině Pártlové daří s jejich eshopem i spolupracemi na Instagramu. A jak je známe, tak už teď vymýšlejí další zajímavé projekty, které po návratu do pracovního procesu přetaví v úspěšný byznys. A ještě nás u toho pobaví. 

TMBK

Další internetovou celebritou je Tomáš Břínek, kterého většina zná pod značkou TMBK. Na rozdíl od 3v1 nezačínal jako herec nebo zpěvák, ale povedlo se mu vytvořit z volné tvorby velmi dobře placené podnikání. Od osobního účtu na Twitteru se tak dostal až do Seznam Zpráv a spolupracuje s nejznámějšími českými značkami, ke kterým nově patří například Budvar. 

Tomáš Berdych

A zapomenout nesmíme ani na české sportovce. Jedním z těch, kterým se daří i po konci kariéry, je Tomáš Berdych. V nedávném rozhovoru nám prozradil, že je společníkem v prodejně aut a také v české firmě Festka, která se specializuje na silniční kola. Jak je tedy vidět, ke sportu ho to táhne i nadále. 

Před dvěma lety jsme s mým dlouholetým kamarádem, který je z oboru, rozjeli dealerství BMW v Ostravě. Pak jsem společníkem ve společnosti Festka, což jsou silniční kola české výroby vyráběná jen na zakázku. Tam jsem s jinou partou kluků. Pak mám určité investice. Tam je to hodně diverzifikované, to asi nebudu zmiňovat každou,“ přiblížil Berdych.
Bezplatně se registrujte a získáte více 9 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články