Home WEALTH MANAGEMENTSpráva majetku Umělá inteligence od české firmy Soft Vision poráží evropskou konkurenci

Umělá inteligence od české firmy Soft Vision poráží evropskou konkurenci

Autor Dana Halušková

České technologické firmy pravidelně dokazují, že patří mezi s světovou špičku. Jednou z nich je i společnost Soft Vision, která pracuje s pokročilou umělou inteligencí v oblasti kryptoměnových fondů. Boří tak mýty o tom, že ve finančnictví Česko zatím zaostává.

AI má obrovský potenciál v mnoha oborech a obchodování na burze rozhodně není výjimkou. Start-up Soft Vision ji využívá v rámci automatizovaného obchodního systému, který spravuje a kontinuálně vyvíjí. Tato strategie p-hat fondu se natolik osvědčila, že jim vynesla vítězství v soutěži Hedgeweek European Digital Assets Awards 2023. Konkrétně zvítězili v kategorii „Fond s nejlepším výnosem za posledních 36 měsíců s kapitálem nižším než 25 milionů dolarů“. 

Hlavní jsou dlouhodobé výsledky

Vedení firmy neskrývá radost. Prvenství  v soutěži si velmi váží, tím spíš, že fond byl otevřen teprve v minulém roce a uspěl v prestižním žebříčku, ve kterém české startupy zatím moc štěstí neměly. Zůstává ale nohama na zemi a plánuje další vylepšení. Největší důraz ale bude i nadále věnovat spokojenosti investorů. 

„Hlavním měřítkem úspěchu je pro nás spokojenost našich investorů, pro které cílíme na stabilní pozitivní výnosy. Vítězství v této soutěži je už jen pomyslnou třešničkou na dortu. O to důležitější je, že se jedná o kategorii dlouhodobých výsledků, které jsou pro nás stěžejní. Bereme to jako signál, že námi zvolený systematický přístup založený na umělé inteligenci je ten správný a dobře obstojí ve srovnání s konkurencí,” říká zakladatel fondu Petr Fiala. 

Výjimečný úspěch v neobvyklé kategorii

Nestává se moc často, že by český tým uspěl v mezinárodní konkurenci globálních fondů a porazil je v kategorii výkonnosti,” komentuje situaci analytik Petr Hotovec a dodává, že Česká republika je zatím ve finančnictví a především v oblasti hedge fondů neprávem podceňovaná. V minulosti u nás podle něj chyběly firmy, které by si vybudovaly známé jméno. Přece jen jde o jedno z nejkonkurenčnějších odvětví, a získat zahraniční kapitál je tedy extrémně těžké. O to více si vítězství váží a doufá, že se Soft Vision stane inspirací i pro další úspěšné projekty.

Soutěž Hedgeweek European Digital Assets Awards, pořádá společnost Hedgeweek společně ve spolupráci s globální fondovou databází BarclayHedge. Společně zde výkonnost kryptoměnových fondů a každoročně vyhlašuje vítěze hned v několika kategoriích. Kromě fondu p-hat se tentokrát dařilo také světovým ikonám a průkopníkům investování do kryptoměn. Patří mezi ně Pythagoras, Fasanara, Abraxas nebo Nickel Digital.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání
Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup
k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce
a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.Související články