Home WEALTH MANAGEMENTSpráva majetku Nejistá doba ukazuje, proč je důležité spravovat svůj majetek. Kde ale hledat inspiraci?

Nejistá doba ukazuje, proč je důležité spravovat svůj majetek. Kde ale hledat inspiraci?

Autor Eva Ulrichová

Říká se, že štěstí přeje připraveným. A to platí i pro správu majetku. Krizové období spojené s válkou na Ukrajině, vysokými cenami energií a historickou hodnotou inflace ukazuje, kdo byl připraven. A bohužel odkrývá karty některých těch, kteří připraveni nebyli. Kde ale hledat inspiraci, zkušenosti a rady pro správu vašeho majetku?

Společenský vývoj, firemní růst, věk i krize… To jsou všechno faktory, které přináší ne vždy lehké výzvy movitým lidem a majitelům úspěšných podniků. Řešením může být efektivní správa majetku. Při té však záleží na každém detailu. U majetku vysoké hodnoty může i malá chyba způsobit jeho rozdrobení. Ne nadarmo se říká „Malý majetek, malé starosti. Velký majetek, velké starosti.“ Jinými slovy vlastnictví znamená odpovědnost. Kde ale hledat inspiraci a pomoc?

Tato otázka byla jedním z motivů vzniku našeho Wealth Magazínu. Praxe ze sesterských společností Svěřenská správa a Multi Family Office ukazovala, že chybí know-how movitých českých a slovenských jedinců v otázce, jak spravovat a plánovat své bohatství. Přitom vzdělávání je důležitou součástí života každého, a platí to i pro finanční život pro správu majetku, nástupnictví, řízení podniku… Proto jsme se rozhodli teoretické znalosti a inspiraci od úspěšných osobností přinést movitým čtenářům do České republiky nejen ze zahraničních zdrojů, ale i od předních expertů a českých osobností formou článků v rámci Wealth Magazínu a speciálních čísel Wealth Magazín – Premium, i skrze networking a přednášky na mezinárodní konferenci Private Family Wealth.

Jak je to ale v praxi?

Vývoj je přirozenou součástí lidí i organizací a nevyhýbá se ani Wealth Magazínu. Čtenářům prostřednictvím našich platforem a projektů pravidelně přinášíme teoretické know-how, přičemž se nám začaly množit dotazy: Jak tyto znalosti aplikovat v praxi? Kdo v České republice může movitým čtenářům pomoc s různými aspekty správy majetku a plánování bohatství?

Naší odpovědí je v ČR nový unikátní koncept celodenní vzdělávací akce Workshop & Networking Private Family Wealth formou cirkulačních workshopů, jež tematicky navazují na teoretické informace zveřejněné na Wealth Magazínu i na know-how nabyté na stejnojmenné konferenci.

VÍCE O EVENTU SE DOZVÍTE ZDE. DO 9. 3. ZÍSKÁVAJÍ ČTENÁŘI WEALTH MAGAZÍNU SLEVU 15 % S PROMO KÓDEM WEALTH.

Účastníci akce budou mít možnost v tváří v tvář s předními českými poradci řešit veškeré jejich dotazy a získávat praktické dovednosti pro správu majetku. Koncept eventu je pečlivě naplánován tak, aby akce pokryla širokou škálu témat, se kterými se jedinci s vysokou hodnotou čistého jmění mohou při správě svého majetku potýkat.

V redakci Wealth Magazínu jsme tak dosáhli nové úrovně poskytování know-how a inspirace. Praktické vzdělávání a zodpovězení výzev, se kterými se potýkáte. Vždy v úzkém kruhu obdobně smýšlejících jedinců, kteří řeší obdobné problémy. Celý den je provázen vzájemným networkingem a interakcí s lektory i účastníky.

Pečlivě vybraní odborníci v roli lektorů vám mohou zodpovědět dotazy, jako např.:

  • Jak komunikovat s členy rodiny aspekty podnikání? A jak komunikovat s obchodními partnery či dodavateli? Úspěšná komunikace je přece základem úspěchu.
  • Nástupnictví je jednou z hlavních aktuální výzev českých rodinných firem. Jakým způsobem se připravit na nástupnictví? Co vše je nutné vyřešit a jak zvolit svého nástupce?
  • Jak ochránit majetek v době vysoké inflace a krize? Jakou investiční strategii zvolit v takovém období? A podle čeho volit daná aktiva?
  • Kdy je vhodné pro předání vašeho majetku další generaci využít svěřenský fond? A co vše je k jeho založení potřeba?
  • Jak můžete pomoct potřebným tak, aby to mělo opravdu smysl? Je vhodné založit nadaci? Nebo být individuálním dárcem? Co je důležité udělat pro to, aby váš dar dosáhl skutečného impaktu?
  • Kdy se obrátit na privátního bankéře? Jaký je přístup vídeňské privátní banky ke správě majetku?
  • A mnoho dalšího.

VŠECHNA TÉMATA NALEZNETE ZDE.

Na jednom místě tak účastníci mohou získat praktické informace až z 8 různých okruhů témat v rámci správy jejich majetku. Už máte připravené dotazy pro české experty? Do 9. 3. čtenářům Wealth Magazínu poskytujeme slevu 15 % s uvedením promo kódu WEALTH.

Inspirace ze zahraničí, inspirace z Čech

Získat inspiraci při správě, ochraně a plánování vašeho bohatství není v zemích CEE regionu jednoduché, a to s ohledem na historické události. V západních státech jsou však principy Wealth Management a Wealth Planning již pevně ukotvené. Čeští experti se mnohdy proto inspirují od jejich zahraničních kolegů, významné osobnosti českého byznysu od těch ze západu. Pro získaní know-how a inspirace se pořádá i zde v Čechách několik kurzů, seminářů, konferencí. I o nich vás pravidelně informujeme v rubrice Vzdělání / Kalendář akcí.

Děkujeme, že nás čtete.
Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články