Home WEALTH MANAGEMENTSpráva majetku Myšlení finančníků: Petr Šimčák [Amundi]

Myšlení finančníků: Petr Šimčák [Amundi]

Autor Michal Doubek

Petr Šimčák | Zdroj: Myšlení finančníků

Petr Šimčák patří k předním odborníkům v oblasti investování a financí v České republice a aktuálně zastává pozici zástupce šéfa obchodu pro společnost Amundi Asset Management. Start jeho kariéry se datuje již v roce 1996. Po absolvování ekonomické vysoké školy začal pracovat ve společnosti MONECO, kde působil jako konzultant a také se podílel na tvorbě odborného časopisu FOND SHOP. V roce 2004 přijal pozici ve vedení společnosti Pioneer Asset Management (dříve ŽB – Asset Management), v níž odpovídal za prodej a vývoj nových produktů pro Pioneer Investments v České republice. Po více jak 10 letech koupila společnost Pioneer jiný správce aktiv, a to již zmiňovaná společnost Amundi, která patří mezi největší správce aktiv na světě.

Petr má za sebou dvě vysoké školy, již v roce 2003 složil první zkoušky titulu CFA, pravidelně publikuje, přednáší na odborných konferencích a vysokých školách, vzdělává finanční poradce a jednoduše učí všechny kolem sebe jak investovat své peníze. Díky jeho bohatým zkušenostem můžete nahlédnout pod pokličku toho, jak fungují největší správci aktiv a nechat se inspirovat jeho životním příběhem.
Pořiďte si předplatné tištěného časopisu Wealth Magazín nebo se bezplatně registrujte do Wealth Clubu a zapojte se tak do unikátní komunity zaměřené na na sdílení znalostí, názorů a zkušeností mezi jednotlivci, rodinami a experty napříč všemi obory, které spojuje téma plánování a správa bohatství.

VYBERTE SI TO PRAVÉ PRO VÁS

Související články