Home WEALTH MANAGEMENTSpráva majetku Myšlení finančníků: Martin Hanzlík [ATRET Consulting]

Myšlení finančníků: Martin Hanzlík [ATRET Consulting]

Autor Michal Doubek

Martin Hanzlík | Zdroj: Myšlení finančníků

Martin Hanzlík je angel investor, specialista na investiční fondy, bývalý ředitel asociace pro kapitálový trh a majitel poradenské společnosti ATRET Consulting. Martinův příběh začíná na vysoké škole, kterou studoval v průběhu sametové revoluce. Jako většinu finančníků jeho ročníku ho pohltila tehdejší transformace ekonomiky a díky své houževnatosti se dostal do okruhu lidí, kteří měli přístup k řízení a organizaci tehdejších firem, které se následně privatizovali v rámci kuponové privatizace.

Již během školy začal pracovat v tehdy nově vzniklé poradenské společnosti M.C.Triton, kde nabíral své první zkušenosti. Po 3 letech se rozhodl posunout dál a v roce 1994 spoluvytvářel a řídil úspěšného obchodníka s cennými papíry AKRO Capital, za kterou stáli lidé ze společnost Software 602 a třeba známý investor Michal Šnobr.

V roce 2000 společnost úspěšně exitoval a ze zdravotních důvodů se na dva roky stáhl do ústraní. Během toho se začal zajímat o privátní investice, byl u zrodu podnikatelského inkubátoru a stal se z něho angel investor. Po dvou letech se začal znovu rozhlížet kde by mohl být nápomocen a díky svým zkušenostem se dostal do vedení tehdejší Unie investičních společností ČR (následně Asociace pro kapitálový trh – AKAT), kde během 7 let úspěšné kariéry vytvořil lepší prostředí pro investiční fondy u nás.

Od roku 2009 působí jako nezávislý konzultant a poradce v oblasti investičních fondů a strukturování majetku nejen v privátní sféře (pomáhal zakládat např. investiční společnost Amista, Avant, Partners, penzijní fond Aegon a další), ale také ve veřejném sektoru, kdy byl externím poradcem pro financování v rámci různých ministerstev a úřadu vlády.

Martin je člověk, který je opravdový odborník a specialista ve svém oboru. Je vidět, že je zapálený pro to co dělá a hlavně se snaží věci dělat pořádně a s velkou vizí do budoucna. Řídí několik neziskových organizací, konzultuje, přednáší, investuje do firem a jeho dovedností využívají jak bohaté rodiny, tak velké investiční skupiny. Martin je muž v pozadí, díky kterému můžeme investovat do různých forem investičních fondů a do důchodu se určitě nechystá, takže se můžete těšit, že o něm ještě určitě uslyšíte.


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání
Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup
k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce
a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.Související články