Home LifestyleŽivotní styl Kam letos za mořem? Zvažte zelený Mauricius

Kam letos za mořem? Zvažte zelený Mauricius

Autor Věra Bechyňová

Léto se blíží, děti čekají dlouhé prázdniny a většina lidí již přemýšlí o tom, kam v létě vyrazit za teplem, sluníčkem a mořem. Nebo můžete jet již teď? Inspirujte se ve vyhledávaných letoviscích, jako je např. Mauricius.

Mauricius nabízí sněhobílé pláže, průzračné laguny, celoroční teplotu 27 stupňů a špičková golfová hřiště. V současnosti je na ostrově jedenáct kvalitních osmnáctek, takže je opravdu z čeho vybírat. Vynechat byste neměli hřiště Legend, které se nachází v místě bývalé přírodní rezervace uprostřed vzrostlých stromů a bujných keřů. Hrací i tréninkové plochy jsou perfektně udržované, fairwaye šťavnaté a greeny sametové. Přesto ale hřiště nepůsobí nijak uměle. Ke kráse přispívají i vodní prvky a ostrovní greeny. A také klubovna s vyhlášenou restaurací Deer Hunter, jejíž terasa nabízí nezapomenutelné výhledy na hřiště. Servírují zde skvělé steaky a zvěřinu. A místní pivo Phoenix, které mile překvapí i české pivaře.

Sousední Links Golf v kvalitě rozhodně nezaostává a jeho zelené plochy vytváří nádherný kontrast se sopečným okolím. Fairwaye jsou široké, ale hodně jamek se hraje na slepo, terén je členitý a vyžaduje tak opravdu přesnou hru. Na druhé devítce navíc do hry navíc vstupují vodní plochy, které vás budou provázet až do poslední jamky. Opravdu se nejedná o nejlehčí hřiště, takže do bagu raději přibalte pár míčů navíc.

Povinnou zastávkou by mělo být hřiště Ile aux Cerfs, pod jehož designem je podepsán legendární německý profík Bernhard Langer. Má totiž vše, co by hřiště na tropickém ostrově mělo mít, tedy úchvatnou scenérii a tyrkysově modrou barvu oceánu, která vám podlomí kolena. Díky devíti jezerům a mořské laguně si vody opravdu užijete. Stejně jako armády bunkerů a mangrovníků. Je třeba připravit se i na menší greeny. Kromě tréninkových ploch, restaurace a proshopu je hráčům k dispozici heliport a privátní pláž.

Zcela opačný zážitek nabízí golfový resort Avalon ležící vysoko v horách v srdci přírodní rezervace uprostřed čajových plantáží. Hřiště od Petera Matkoviche je umístěno ve výšce 400 metrů nad mořem, daleko od pobřeží, a za jasného dne tak nabízí téměř ze všech jamek výhledy na oceán a aboslutní klid. Příjemnou změnou oproti ostatním hřištím jsou květiny po stranách fairwayí, díky nimž si budete připadat jako v rozkvetlé zahradě. Hřiště je zábavné a perfektně udržované. Limit je nastaven na hcp 36. Ostatní mohou vyrazit na tréninkovou devítku s parem 54. Nechybí ani skvělá restaurace a heliport.

Poslední marucijskou novinkou je hřiště Azuri The Nine, jehož devět tříparových jamek poskytne maximální golfový zážitek začátečníkům i zkušeným hráčům. Přestože bylo otevřeno teprve před pár měsíci, na jeho hracích plochách nenajdete jedinou chybičku. Jak by také, když o jeho plochy pečuje desítka zkušených greenkeperů. A to navíc s důrazem na šetrný přístup k přírodě a životnímu prostředí. Nezapomenutelný je zejména ostrovní green závěrečné jamky, za nímž už čeká moderní klubovna s bohatě zásobeným proshopem a velmi příjemnou restaurací. Jamek je pouze devět, ale extrémně rozlehlé greeny nabízejí dvě možnosti jamek, takže si z něj můžete udělat příjemnou osmnáctku.

Kde se ubytovat?

Na ostrově najdete celou řadu resortů, které nabízejí služby na nejvyšší úrovni. My jsme zvolili východní pobřeží a hotel Constance Belle Mare Plage, který nabízí dokonalé sportovní vyžití, deset restaurací a dvě mistrovské osmnáctky – Legend a Links. Tento hotel se pyšní pěti hvězdami a sympatické na něm je, že přes nabízený luxus se soustředí na udržitelnost a maximální využití místních zdrojů. Nabízí klasické pokoje, prostorné apartmány i vily se soukromým bazénem a patnáct hektarů exotických zahrad, které vám přes poledne poskytnou příjemný stín.

Na své si zde přijdou milovníci šnorchlování, potápění, wakeboardingu, kitesurfingu i jachtingu. Pokud by měl někdo slané vody dost, k dispozici jsou ještě čtyři bazény. Ti, kteří chtějí zůstat suchou nohou na zemi, ocení čtyři tenisové kurty, stolní tenis, pétanque, minigolf a fitness centrum. Nabízí se i lekce pilates a jógy. Tu tady lze praktikovat při východu slunce, ve stínu kokosových palem i na paddleboardu.

Po dni stráveném na greenech, můžete vyrazit odpočívat do místního spa, zatímco děti svěříte do péče místního kids clubu. Zajděte na ájurvédskou masáž, nebo se nechte hýčkat při některé z kosmetických procedur. Poté si dopřejte hody v některé z deseti restaurací a šesti barů. Vynechat nesmíte La Spiaggii, kde mají skvělé ryby a zejména lobstera. Milovníci raw stravy si přijdou na své v Blu Sushi Lounge vyznávající zero waste koncept. Na oběd zajděte do Lakaze, klidně můžete i v plavkách. Patříte-li mezi milovníky vína, lepší adresu nenajdete. Je zde totiž velkolepý sklep Blue Penny Cellar obsahující 40 tisíc lahví z celého světa a servírující haute cuisine. Dáváte-li přednost rumu, zajděte do Baru. Mají zde dvě stě druhů těch nejlepších. A každý večer zde hraje živá hudba. V hotelu Constance Belle Mare Nechybí ani kadeřnictví, galerie a módní butiky.

Autor: Věra Bechyňová


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání
Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup
k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce
a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.Související články