Home Řízení rodinyRodinné podnikání Ing. Jaromír Tomšů: „Kritériem je dělat věci, které mají smysl, jsou společensky prospěšné a nejsou primárně orientovány na zisk.“

Ing. Jaromír Tomšů: „Kritériem je dělat věci, které mají smysl, jsou společensky prospěšné a nejsou primárně orientovány na zisk.“

Autor Eva Ulrichová

Dlouhodobost, udržitelnost, zanechání společenského odkazu. To jsou hlavní cíle podnikatelské rodiny, jejíž firma se soustředí nejen na vývoj bezpečnostních softwarových aplikací, ale také na čištění odpadních vod, energetickou bezpečnost, fotovoltaické elektrárny nebo novodobý přístup k hospodaření s vodou. Satturn Holešov spadá do kategorie malých rodinných firem, přitom se jedná o podnik s inovacemi s globálním dosahem s ohledem na jejich přístup k čištění vody.

Společnost, kterou vlastní manželé Renata a Jaromír Tomšů, svými nápady o vodní udržitelnosti nadchla nejen české přívržence, ale i ty z druhého kraje světa, z Chile. Manželé novým přístupem k čištění odpadních vod předběhli dobu o několik let. Dnes, v době, kdy voda je jedním z nejvážnějších témat, ohromují svět v globálním měřítku. O tom, jak podnikatelská rodina spravuje svůj majetek, kdo je nástupníkem ve firmě nebo jak se z malé moravské firmy stala známá společnost, mluvil v rozhovoru pro Wealth Magazín – Premium „otec zakladatel“ Ing. Jaromír Tomšů.

Kdo je ve Vaší rodině správcem rodinného bohatství, popř. je to někdo mimo rodinu?

V tomto máme naprosto jasno. Je to rodinná rada a tu jako zakladatel řídím já. Nicméně v tomto období se realizují přípravné kroky k tomu, abychom do společnosti nenásilnou cestou integrovali syna tak, aby byl v horizontu pěti, deseti let připraven na její převzetí.

Tento článek je součástí prémiového obsahu. Pro zpřístupnění celého rozhovoru se prosím přihlaste. Přihlásit se .

Nemáte účet? Bezplatně se registrujte. Registrovat se zdarma.

Tento obsah je dostupný pouze pro čtenáře registrované v komunitě čtenářů Wealth Magazínu.

Související články