Home LifestyleŽivotní styl Do nebeského baru na kvalitní bourbon. Emirates představuje vlastní limitovanou edici whiskey

Do nebeského baru na kvalitní bourbon. Emirates představuje vlastní limitovanou edici whiskey

Autor Dana Halušková

Letecká společnost Emirates slaví patnáctileté partnerství s výrobcem prémiového bourbonu Woodford Reserve ve velkém stylu. Při této příležitosti chce potěšit i své zákazníky, a tak pro ně připravila speciální překvapení. Na co se cestující v Business a First Class mohou těšit?

Červencovou specialitou na vybraných letech Emirates je limitovaná edice luxusní whisky. Jmenuje se Woodford Reserved Personal Selection a podávat se bude na vybraných letech do Spojených států, Velké Británie, Austrálie nebo Jihovýchodní Asie. Konkrétně ji mohou vyzkoušet klienti v první a byznys třídě a v palubním salonku A380.

Přímo od mistra destilatéra

Prémiový bourbon pochází z tradiční palírny v americkém Kentucky a je národní historickou památkou, která spojuje řemeslnou zručnost a úctu k tradici s moderními technologickými postupy. Zástupci Emirates ho vybírali přímo ve spolupráci s mistrem z Woodford Reserve Chrisem Morrisem. A výsledkem je bohatý a zakulacený chuťový profil s tóny čokolády, karamelu i třešní, který má hladký a krémový až hřejivý závěr. Ve vůni je pak cítit sušené ovoce, sladký med, vanilkový krém i zuhelnatělé dřevo. 

Vyrobeno bylo pouze velmi malé množství, které se vejde do dvou sudů, což ještě podpoří jedinečnou chuť a exkluzivitu prémiového destilátu. Běžně se přitom touto šarží plní přibližně 120 sudů, což zajišťuje vyvážený chuťový profil v každé z pěti chuťových oblastí. Naproti tomu limitovaná edice vytváří neopakovatelnou kombinaci chuti a aroma a slibuje jedinečný zážitek. 

Široký výběr luxusních lihovin i vína

Standardem v nabídce Emirates je Woodford Reserve Distiller’s Select, který cestující ve First Class poprvé ochutnali už před 15 lety. Jeho popularita ale stále stoupá a nově si ho mohou vychutnat i klienti v Business Class. Není divu, dokonale spojuje všechny chutě americké whisky, které jsou sladké, ovocné, kořenité i dřevité. Zájem je tak vysoký, že personál Emirates každoročně cestujícím naservíruje přes 90 tisíc malých lahví tohoto destilátu a 6500 lahví ve standardní velikosti 0,75 l.

Prodej kvalitního alkoholu společnosti Emirates skvěle funguje už od roku 2006. Od té doby do něj investovala více než1 miliardu amerických dolarů. Aktuálně je na výběr více než 20 druhů lihovin od klasiky jako Cointreau nebo Tesseron Cognac až po exkluzivní edice, které ochutnáte pouze na palubě těchto aerolinek. Sortiment se ale stále rozšiřuje. Jen v letech 2023 až 2024 má přibýt luxusních lihovin a vín za zhruba 1,5 miliardy USD. Cestující se tedy mají na co těšit. 
Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články