Home VIDEA A PODCASTY Amundi Investiční myšlenky: Rizikové firemní dluhopisy, jak odhadnout riziko bankrotu.

Amundi Investiční myšlenky: Rizikové firemní dluhopisy, jak odhadnout riziko bankrotu.

Autor Petr Šimčák

Petr Šimčák, foto: Amundi

V Investičních myšlenkách Vám Petr Šimčák srozumitelnou řečí přináší to nejdůležitější z finančních trhů a světa investování. Ocení jej finanční odborníci i investorská veřejnost.

Prázdninový speciál o rizikových firemních dluhopisech.

0-3:45 svět záporných úrokových sazeb. 15 bilionů USD dluhopisů se záporným výnosem. První hypotéka se záporným úrokem na světě. „Paradox“ rekordních zisků na trhu se zápornými výnosy v roce 2019.

3:51-6:57 Dluhopisy jednoduše. Změna legislativy před 7 lety zpřístupnila vysoce rizikové dluhopisy běžným lidem. A ti je kupují za miliardy.

7:00-9:36 Co ukazuje na podvodný dluhopis a kdy raději utíkat.

9:40-17:15 Jak odhadnout riziko bankrotu dluhopisu poctivých emitentů. Jak poznat relativně bezpečný dluhopis.

17:15-26:19 Výhody a nevýhody dluhopisových fondů ve srovnání s investicí do dluhopisu napřímo. Tip na zajímavý zdroj informací.


VSTUPTE DO WEALTH CLUBU

Zapojte se do Wealth Clubu, aby vám neunikly nejnovější informace, trendy i informace z oblasti soukromého i rodinného bohatství. Členové Wealth Clubu Premium navíc automaticky získávají roční předplatné tištěné i elektronické verze Wealth Magazín – Premium, vstup na dvě velké mezinárodní akce a další extra výhody!

STAŇTE SE ČLENEM WEALTH CLUBU A ZÍSKÁTE VÍCE NEŽ 10 SPECIÁLNÍCH VYDÁNÍ WEALTH MAGAZÍNU VE FORMĚ PDF PŘÍMO NA SVŮJ EMAIL!

Související články